صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
82448
تاریخ انتشار:
۶ مرداد ۹۵
چاپ
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:
اجتماعي
واکنش صریح بهنیا ثابت رفتار، فعال رسانه ای حامی شهردار میانسال رشت به اظهارات اخیر شوقی چهاردهی:

گیلان نو: در دو جلسه گذشته شورای شهر رشت فرهاد شوقی چهاردهی چندین بار از تریبون رسمی شورا از حضور خبرنگاران در صحن علنی شورا ابراز ناراحتی کرد! و خواستار گزینش خبرنگاران برای حضور در صحن علنی شورا شد، که این موضوع با واکنش های مختلفی همراه بود.

به گزارش گیلان نو، در همین راستا بهنیا ثابت رفتار، مدیرمسئول پایگاه خبری "تی تی خبر" از سایت های حامی محمدعلی ثابت قدم، شهردار میانسال رشت، نسبت به اظهارات شوقی چهاردهی واکنش نشان داد. متن کامل نوشته به شرح ذیل است:

نمی دانم از کجا شروع کنم. گاهی نمی دانم برخی افراد شورای چهارم را به کجا می برند؟ نمی خواهم از همه چیزهایی که دیده ام و شنیده ام و تجربه کرده ام و نگفته ام یکجا بنویسم چون از حوصله همه خارج است. صرفا می خواهم از یک روز تلخ در تاریخ شورای چهارم بنویسم. از جلسه یکصد و پنجاهم صحن علنی شورا…

روزی که یک عضو شورا به خود اجازه داد به خبرنگاران توهین کند. روزی که به جای تقدیر و تشکر از خبرنگارانی که تمام طول سال در گرما و سرما به شورا آمدند تا اخبار منتخبین مردم را پوشش دهند؛ بود و نبود آنها مساوی دانسته شد. روزی که گفته شد خبرنگاران به صورت اتفاقی و رندوم و به قید قرعه در صحن شورا حضور یابند.

روزی که گفته شد امروز هر عضو شورا خبرنگارانی را با خود به صحن آورد به احترام اعضا و خبرنگاران اجازه دادیم در صحن شرکت کنند! روزی که جمع شدن میز و صندلی عریض و طویل اعضای شورا حیف بود اما حذف کردن خبرنگاران اصلا اتفاق خاصی به شمار نمی رفت و این ها همه در حالی بود که تنها دو هفته به روز خبرنگار باقی مانده بود… و این بود پاسخ زحمت های این سختکوشان کم ادعا.

آقای فرهاد شوقی؛
از شما ممنونم که ما خبرنگاران را بیرون نکردید! از شما ممنونم که این هفته احترام ما و اعضای شورا را حفظ کردید! از شما ممنونم که نکات زیادی را در لفافه گفتید!  ممنونم که از اختیارات قانونی اعضای هیئت رئیسه در انتخاب و تایید خبرنگاران گفتید و قدرتتان را به رخ اصحاب رسانه کشیدید؛ چون حق و حقوق و قانون را به ما یاداوری کردید.

آقای فرهاد شوقی؛
هیچ قانونی من و ما خبرنگاران را محکوم به انتشار اخبار شما و یا حتی مسئولین عالی رتبه تر استان نکرده و نخواهد کرد. هیچ قانونی من و ما شهروندان را مجبور به اعتماد و رای مجدد به شما نکرده و نخواهد کرد. اما قطعا تفاوتی میان نگاه من و شما وجود دارد و به همان دلیل حذف شما از اخبار رسانه هایم را خیانت می دانم. چون مردم حق دارند بدانند که چه کسانی را با چه عملکردی و چه روحیاتی انتخاب کرده اند و این خدمتی است که بنده در مقابل توهین شما، به جامعه و فردای شهرم ارائه می کنم تا دنیا را صرفا از نگاه خودم نبینم و یک بعدی تصمیم گیری نکنم و جوانب تصمیماتم را در نظر بگیرم!

آقای فرهاد شوقی؛
همانطور که در پایان صحن شورا گفتم بار دیگر تاکید می کنم اگر به دنبال قرعه کشی و حضور اتفاقی خبرنگاران و رسانه ها هستید و یا به دنبال انتخاب گزینشی و سلیقه ای و البته اتفاقی خبرنگاران توسط هیئت رئیسه هستید باید بدانید که این تصمیم عادلانه نیست و از نگاه بنده مصداق ظلم بالسویه است و دعا می کنم که نظر من به این ماجرا اشتباه باشد و ظلم به شمار نرود. اما بهتر است به جای چنین تصمیماتی سریع تر نسبت به جابجایی محل برگزاری جلسات علنی شورا اقدام کنید.

آقای فرهاد شوقی؛
اگر سخن ناگفته و علت بیان نشده ای وجود دارد که چنین تصمیماتی گرفته اید و چنین صحبت هایی را مطرح می کنید بی تعارف با مردم شهرتان سخن بگویید که هیچ سخنی گیرا تر و اثرگذار تر از سخن صادقانه نیست. هرچند که زخم حرف های شما بر قلب اصحاب رسانه تا مدت ها باقی است.

و به عنوان کلام آخر…
آیا این تصمیم و گزینش اتفاقی خبرنگاران به دلیل کمبود فضا پاک کردن صورت مساله نیست؟ آیا اولین بار است که در این سه سال چند نفر از اصحاب رسانه سرپا مانده اند؟ و اینکه چرا به یکباره نسبت به این موضوع حساس شده اید؟ اینها سوالاتی است که پاسخی برای آن نیافته ام.


پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.