صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
82440
تاریخ انتشار:
۴ مرداد ۹۵
چاپ
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:
اجتماعي
شما قضاوت کنید؛

گیلان نو: اخیراً و در جریان آن چه در آخرین جلسه شورای شهر رشت گذشت، یک عضو شورای شهر رشت اقدام به رونمایی لیستی از نیروهای انسانی پروژه ی بازآفرینی شهر رشت و حقوق دریافتی آنان کرد. لیستی که نام های قابل تاملی در آن به چشم می خورد.

به گزارش گیلان نو، جلسه دیروز شورای شهر رشت باز هم با تکرار ادعای پرداخت پول توسط شهرداری رشت به رسانه های همسو همراه بود. "تکرار" از آن جهت که پیش تر هم مجید رجبی ویسرودی در جلسه شورا گفته بود شهردار رشت به رسانه ها پول می دهد تا برخی از اعضای شورا را تخریب کنند. ثابت قدم اما همواره خود را مبرا از این اتهام دانسته و در واکنش به این ادعا، این موضوع را تهمت به اصحاب رسانه دانسته بود. 

دیروز اما محمدعلی رفیعی نوده، رئیس شورای شهر رشت حتی از میزان پرداختی شهرداری رشت به برخی رسانه ها گفت و با بیان اینکه شهردار رشت از بودجه روابط عمومی به سایتهایی که علیه اعضاء شورای شهر مقاله می‌نویسند، پول می‌دهد، میانگین پول پرداخت شده برای هر مقاله را یک میلیون تومان ارزیابی کرد!

اما ادعاهای این دو عضو شورای شهر رشت تا چه اندازه منطبق بر واقعیت است؟ آیا ثابت قدم واقعا برای تخریب اعضای شورای منتقد به عملکرد خود به رسانه ها چنین پول هنگفتی پرداخت می کند؟ اگر چنین است سند این پرداخت ها کجاست؟ 

از آن جایی که تا کنون هیچ سندی دال بر پرداخت مستقیم شهرداری رشت به سایت یا روزنامه ای منتشر نشده که در آن ثابت قدم تنها به علت درج مطلبی انتقادی خطاب به یکی از اعضای منتقد شورا، مبلغی را به رسانه مذکور پرداخت کرده باشد، لذا نمی توان با قاطعیت ادعای اعضای شورا را تایید کرد و گفت شهرداری رشت مستقیما مبالغی را به سایت های همسو پرداخت می کند. اما حداقل در یکی دو مورد برخی از اصحاب رسانه فعال در سایت های خبری، مراودات مالی با شهرداری رشت داشته اند.

البته هدف از انتشار آن چه در ادامه می آید به هیچ وجه اشاره به این موضوع نیست که دلیل حمایت برخی سایت های خبری از شهردار رشت به علت این مراودات مالی است بلکه قضاوت در این خصوص و تصمیم درباره صحت ادعای شهردار مبنی بر پول ندادن به رسانه ها برای تخریب اعضا، بر عهده خوانندگان گرامی واگذار می شود. 

"مجتبی پورمحسن" سردبیری یک سایت خبری را برعهده دارد که بارها در حمایت از ثابت قدم مطالبی را در خروجی منتشر کرده است. اخیراً و در جریان آن چه در آخرین جلسه شورای شهر رشت گذشت، محمود باقری اقدام به رونمایی از لیستی از نیروهای انسانی پروژه ی بازآفرینی شهر رشت کرد.

نکته قابل تامل حضور نام "مجتبی پورمحسن" در ردیف سوم این لیست است. البته ممکن است این تنها یک تشابه اسمی باشد!! ردیف نهم این لیست هم که شادی رحیمی فر، خواهرِ خانم شهردار رشت است.


پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.