صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
82882
تاریخ انتشار:
۲۱ آذر ۹۵
چاپ
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:
اجتماعي

گيلان نو: محمود باقري خطيباني عضو مدافع حرمِ شوراي شهر رشت که بمدت 45 روز به حلبِ سوريه اعزام شده بود، در صدوشصت وهشتمين جلسه علني اين شورا حاضر شد.

به گزارش گیلان نو، محمودباقری در نطق پیش از دستور خود اظهار داشت: «به همه کسانی که در مدت نبود من در شورای شهر رشت، خوشحال و یا ناراحت بودند سلام عرض می کنم.»
وی افزود: «بعضی ها می گویند که من چرا برگشتم؟! قول میدهم که در اولین اعزام مدافعان حرم از گیلان دوباره به سوریه بروم، چون جایگاه و محلِ مورد علاقه خودم را پیدا کردم. به آنهایی  که می گویند چرا برگشتی قول میدهم که دوباره بروم.»
عضو شورای شهر رشت در ادامه درخصوص خاطرات حضور  خود در سوریه گفت: «روز اعزام مان به سوریه یکباره ساعت 9شب تماس گرفتند و گفتند ساعت12 شب عازم اید، که به دلیل ناگهانی بودن این اعزام نتوانستم با دوستانم خداحافظی کنم که از این عزیزان عذرخواهی می‌کنم.»
وی ادامه داد؛ «از ایران بسوی دمشق حرکت کردیم و از دمشق نیز به حلب رفتیم. حلب شهری است فرودگاهش دست دشمن است.»
باقری ادامه داد: «ما را به پادگانی در اطراف حلب تقسیم کردند و واحدهای ما مشخص شد.  بعد از یک روز در حلب خط ما مشخص شد. من درجایی خدمت کردم که محل شهادت سیرت نیا و محل مسیر شهید طاهرنیا بود.افتخار حضور در محل شهادت شهید یعقوب زاده را نیز پیدا کردم.»
باقری بیان داشت: «در محل آکادمی حلبی که ما حضور داشتیم از چند طرف محاصره بودیم. روبروی ما تروریستهای  النصره، پشت سر ما گروه فتح الشام و سوی دیگر گروه داعش بود. اگر این ها منطقه ما را می گرفتند به راحتی به سوریه می رسیدند. آنقدر مقاومت بچه های گیلان در آن منطقه شدت داشت که جلوی آن گرفته شد.»
وی به شهامت جوانان گیلانی در جبهه های جنگ سوریه اشاره و تصریح کرد؛ «افرادی مانند سردار حق بین دستِ کمی از شهید باکری، املاکی و قلی پور... ندارند و از نزدیک دیدم که چگونه در نبرد با گروه های تکفیری شهامت به خرج می دهند.»
باقری تصریح کرد: «سردار قاسم سلیمانی در یکی از دیدارهای خود گفت من کرمانی هستم، اما وقتی نیروهای گیلان در فتح نبل و الزهرا را دیدم، یک اطمینان خاطر از گیلانی ها برایم ایجاد شد و من خود را یک رشتی می‌دانم.»

محمود باقری خطیبانی در بخش دیگری از نطق خود پیرامون تعیین تکلیف تیم سپیدرود اظهارداشت: «هیچ کدام از اعضای این تیم مخالف سپیدرود نیستند و به این تیم کمک کردند.»
وی در واکنش به اظهار نظر امیرحسین علوی که گفته بود: «محمودباقری خطیبانی اولین کسی بود که زیر برگۀ کمک مالی به تیم سپیدرود نوشت؛ آقای شهردار تیم سپیدرود را بخرید» اظهارداشت؛ «سپیدرود قلب من است و من این  گفته آقای علوی که گفتند من نوشته ام، سپیدرود را بخرید  تایید می کنم.»
وی در واکنش به اظهارنظرِ موسوی روزان که پیشنهاد داد؛ تیم کارشناسی و هیئت سه نفره برای بررسیِ بدهی های تیم سپیدرود مشخص شود، بیان داشت؛ «هر ۱۵ عضو شورا طرفدار تیم سپیدرود هستند.»
باقری ادامه داد: « از مربیان سپیدرود هم می خواهم که کار مربیگری خودشان را انجام دهند و نگویند که اعضای شورا برای ضربه زدن به سپیدرود شب نشینی دارند. اعضای شورا دوستدار بازیکنان هستند و ما دوست داریم به تیم کمک کنیم.»
وی در خاتمه با بیان اینکه تلخ ترین خاطره من از تیم سپیدرود مربوط به روز جمعه ای است که در سوریه بودم و این تیم بازی داشت و از نتیجه آن بی اطلاع بودم، تصریح کرد: قبل از اعزامم به سوریه یکی از مدیران استانداری به من گفت؛ «روزی علت اختلافات شما(محمودباقری) با شهردار را از وی جویا شدم، که شهردار در پاسخ می گوید باقری طرفدار سپیدرود است  و چون من به سپیدرود کمک نمی‌کنم باقری مخالف من است!»

در خلال بررسی نحوه مالکیت این تیم، بحث و تبادل نظر بر سر این موضوع که چه موانع حقوقی ومشکلاتی سد راه مالکیت این تیم وجود دارد، پیشنهاد محمدعلی رفیعی نوده مبنی بر کمک مالی موقتِ 8میلیارد وچهارصدمیلیون ریالی شورای شهر رشت به تیم سپیدرود به رای گذاشته و با اکثریت آرا قرار شد شورای شهر رشت این مبلغ را به تیم سپیدرود کمک نماید و چنانچه موانع حقوقی خرید این تیم برطرف شد، باقیمانده مبلغ قرارداد شصت میلیارد ریالِ خرید این تیم، پرداخت و سپیدرود به مالکیت شهرداری رشت در آید./پایان پیام.

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
💠♨️😱 سخنان عجیب شهردار منطقه 5 رشت: ✳️ ثابت قدم با حضور برخی اعضای کوچکی که در شورا هستند عذاب می کشد/ با نام گذاری کوچه ها به اسم شهدا مخالفم! 😱😁😳 جهت مطالعه خبر کلیک کنید👇 http://www.gilanestan.ir/?p=7069
يکشنبه، 21 آذر 139523:46:14
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.