صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
82851
تاریخ انتشار:
۱۶ آذر ۹۵
چاپ
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:
اجتماعي

گیلان نو: مدیرکل راه و شهرسازی گیلان به وجود ۵۲ شهر در این استان اشاره کرد و گفت: مطالعات بافت فرسوده در ۲۰ شهر گیلان به اتمام رسیده است.

به گزارش گیلان نو، شعبان‌علی خاوری با اشاره به مفهوم جدید بازآفرینی شهری در معماری و مبلمان شهری اظهار کرد: از سال گذشته بازآفرینی شهری با رویکرد احیای بافت فرسوده، بافت‌های تاریخی و سکونت‌گاه‌ها در گیلان اتفاق افتاده است.
وی به ارائه خدمات مستقیم در حوزه بافت فرسوده به مردم اشاره کرد و افزود: پرداخت تسهیلات با بهره کم و بدون سپرده‌گذاری از خدمات ارائه شده برای احیای بافت‌های فرسوده در گیلان است.
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی با سود ۱۴ درصد برای احیای بافت‌های فرسوده شهری در استان پرداخت می‌شود، تصریح کرد: مابه‌التفاوت سود تسهیلات مذکور به صورت یارانه توسط دولت پرداخت می‌شود.
خاوری، پرداخت تسهیلات مذکور را برای نوسازی بافت‌های فرسوده در شهرها خواند و بیان کرد: مطالعات بافت فرسوده در استان انجام شده و گیلان پیشتاز جذب منابع مذکور است.
وی به اجرای طرح‌های تفصیلی در شهرهای گیلان اشاره کرد و گفت: شبکه‌سازی معابر از موضوع‌های مهم در احیای بافت‌های فرسوده در شهرها محسوب می‌شود.
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به ۲۹۹ کیلومتر روکش آسفالت شبکه جاده‌ای استان از دهه فجر سال گذشته تاکنون، خاطرنشان کرد: پروژه‌های راهسازی گیلان در قالب کنارگذر و احداث راه‌های اصلی در حال انجام است.
خاوری به وجود ۵۲ شهر در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: مطالعات بافت فرسوده در ۲۰ شهر انجام شده است و تسهیلات بانکی برای احیای بافت‌های فرسوده در این شهرها پرداخت می‌شود.

*وجود ۲ هزار و ۱۹۵ هکتار بافت فرسوده در گیلان
وی با بیان اینکه مساحت بافت‌های فرسوده گیلان ۲ هزار و ۱۹۵ هکتار است، اظهار کرد: ۱۰ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در شبکه بافت فرسوده هستند و این واحدها برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان، احیای بافت‌های فرسوده را سبب نوسازی معابر عمومی در این مناطق عنوان کرد و افزود: شهرداری‌ها برای نوسازی بافت‌های فرسوده ۵۰ درصد تخفیف می‌دهند و مبلغ تخفیف را باید از دولت دریافت کنند که در این زمینه مطالباتی دارند.
خاوری، خواستار تامین اعتبار تخفیف عوارض نوسازی بافت‌های فرسوده شهرداری‌های گیلان از طریق سازمان برنامه و بودجه شد و بیان کرد: امسال ۴ هزار و ۶۱۴ واحد سهمیه برای پرداخت تسهیلات توسط بانک‌ها در گیلان اختصاص داده شده و تاکنون ۵۰ درصد از آن جذب شده است.
وی، معابر تنگ و باریک و ریزدانه بودن پلاک‌ها در بافت‌های فرسوده را از مشکلات خواند و تصریح کرد: تمام پلاک‌هایی که در محدوده بافت فرسوده قرار دارند از تخفیف عوارض شهرداری و تسهیلات بانکی برخوردار می‌شوند.

*وجود۷۱۷ هکتار بافت فرسوده در شهر رشت
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان به وجود ۷۱۷ هکتار بافت فرسوده در شهر رشت اشاره کرد و گفت: شهر رشت بیشترین مساحت بافت فرسوده نسبت به شهرهای دیگر در استان را دارد و پس از آن لاهیجان است.
خاوری با اشاره به استفاده ۳ هزار و ۳۰۲ واحد فرسوده از تسهیلات بانکی در شهر رشت، خاطرنشان کرد: تسهیلات بانکی برای احیای بافت‌های فرسوده در شهرهای بندر انزلی، لاهیجان و لنگرود پرداخت شده است.


پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.