صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
82856
تاریخ انتشار:
۱۶ آذر ۹۵
چاپ
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:
سياست

گیلان نو: سازمان جوانان و دانشجویان حزب اعتدال و نوسعه گیلان به مناسبت ۱۶ آذر بیانیه ای را صادر کرد.

به گزارش گیلان نو، متن بیانیه به شرح ذیل است؛

در طول یک‌ قرن اخیر، همواره ایران عزیز شاهد حضور فعال جامعه دانشگاهی کشور در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بوده است. در این میان، ۱۶ آذر ۱۳۳۲ سرآغازی بود بر حضور آگاهانه و تاثیرگذار دانشگاهیان در عرصه سیاسی کشور، و این حضور هوشمندانه، ۲۵ سال بعد، به عنوان یکی از ارکان اصلی پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی(قدس سره) تجلی یافت.
دانشجو مظهر بیداری و دانشگاه نماد آگاهی‌رسانی و مبدا تحولات کشور است. استقلال و آزادی و امنیت فضای دانشگاه به موازات استقلال،‌ آزادی و امنیت روانی واخلاقی جامعه است. محدود کردن دانشگاه به معنای عدم تحرک و پویایی جوانانی است که باید آینده ساز این مرز و بوم باشند .
دانشگاه باید نشانه حرکت رو به جلو و پیشتاز در عرصه های مختلف علمی و فرهنگی باشد.در دانشگاه باید شوری جاوادنه همراه با شعوری پیوسته باشد تا در پیشرفت ایرانی توسعه یافته  نقشی موثر داشته باشد .
ما باید بدانیم که اندیشه کردن پیرامون موضوعات مختلف علمی،سیاسی،فرهنگی بخشی از وجود هر انسان بخصوص انسان های تحصیل کرده است که می تواند با تلاش انقلابی ثمرات نیکویی برای هر جامعه و ملتی داشته باشد.
سازمان جوانان و دانشجویان حزب اعتدال و توسعه تشکیلات گیلان ضمن گرامیداشت این روز امیدوار است  جنبش دانشجویی با تدبیری آگاهانه و مشی اعتدال گرایانه از راه خود که، همان عدالت خواهی و استکبار و استبداد ستیزی است خارج نشود، تا بتوانیم میهن خویش را بر قلعه های شکوفایی و توسعه ببینیم.


پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.