صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
82842
تاریخ انتشار:
۱۴ آذر ۹۵
چاپ
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:
ورزش
عضو شورای شهر رشت؛

گيلان نو: جلسه مشترک کميسيون برنامه بودجه و کميسيون فرهنگي در صحن علني شوراي شهر رشت در حال برگزاريست.

به گزارش گیلان نو، جلسه مشترک کمیسیون برنامه بودجه و کمیسیون فرهنگی با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و سرود ملی و با ریاست سیدرضاموسوی روزان آغاز شد.

16:35؛ موسوی روزان با عذرخواهی از تاخیر در آغاز جلسه علت این تاخیر را حضور در مراسم سید محمود قاسمی عنوان کرد.

وی با گرامیداشت دهه ی وقف و امری دینی و الهی خواندن آن، بزرگداشت معلولان در صحن شورا با حضور دکتر پارسی، مدیرکل سازمان بهزیستی استان گیلان را به جهت توجه بیشتر ما به این اقشار دانست.

16:49؛ در ادامه دکتر دوستار در خصوص نامگذاری معابر با بیان اینکه نام گذاری ها باید در ذهن مخاطب جذابیت داشته باشد، اظهار داشت: در نام گذاری ها اسم گل ها را میگذاریم که اگر بعدا خواستیم تغییر دهیم مشکلی پیش نیاید!

16:53؛ رضا رسولی با تاخیر زیاد وارد جلسه شد.

17:08؛ در ادامه محمدباقر بشردانش مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری رشت اظهار داشت: 5 نقطه از استندهای سازمان زیباسازی را به دوستان نیروی دریایی تعرفه کردیم.

17:15؛ امیرحسین علوی اظهار داشت: آمار مشخصی از حوزه زیباسازی شهرسازی نداریم. چه برنامه ریزی برای این تابلوها داریم؟

17:17؛ محمدحسین واثق کارگرنیا با بیان اینکه اگر این روش را پیش بگیریم تمامی سازمان ها در جهت نمایش بیلبوردهای خود میخواهند آن را انجام دهند گفت: شهر را به تابلو تبدیل نکنیم. اگر جایی نیاز بود شهرداری خودش انجام دهد.

17:40؛ علی بهارمست معاون خدمات شهری شهرداری رشت و سرپرست تیم فوتبال سپیدرود با بیان اینکه کل مطالبات دریافتی بازیکنان کمتر از 20 درصد بود اظهار داشت: نگاه ما به سپیدرود نگاه تیم داری نیست.  نگاه ما به سپیدرود نگاه به فرهنگ و نوستالژی ماست.

وی ادامه داد: همانطور که ما برای نظافت و آسفالت هزینه میکنیم این موضوع هم باید جزو اولویت های ما باشد.

بهارمست با بیان اینکه برای سپیدورود نمیتوان قیمت گذاشت افزود: لایحه ی خرید امتیاز سپیدرود توسط شهرداری دارای 4 بخش است. بخش اول مربوط به مطالبات بازیکنان است، بخش دوم لایحه در رابطه با قراردادهای جاری بازیکنان و کادر فنی، بخش سوم در رابطه با هزینه هایی مثل البسه و تجهیزات است.

17:52؛ امیرحسین علوی خطاب به علی بهارمست گفت: در حال حاضر مالک باشگاه سپیدرود کیست؟!

17:53؛ آقای غلامی مالک تیم سپیدرود است، تیم در حال حاضر در فصل مسابقات قرار دارد و در نیم فصل هستیم. عمدتا جلسات برای تامین هزینه های طول فصل در باشگاه وجود دارد و مشکل خاصی از باب مدیریتی وجود ندارد.

17:58؛ رضا رسولی از همه اعضای شورای شهر که نسبت به این پدیده ی اجتماعی با حساسیت ویژه ای به این قضیه برخورد داشتند تشکر کرد.

وی ادامه داد: سکوت کردم برای اینکه زمزه هایی مطرح میشد که میخواهد از آب گل آلود ماهی بگیرد! تیم سپیدرود در شرایط حساسی است. در شرایط فعلی زمان بسیار با اهمیت است البته  برای تصویب این لایحه باید رفع ابهامات باید انجام بگیرد.

رسولی ادامه داد: نمیتوانیم هزینه هایی که این افراد کرده اند را نادیده بگیریم، باید هیات امنایی تشکیل بدیم با فروش سهام این باشگاه به مردم این باشگاه را به صاحب اصلی اش انتقال دهیم.

18:02؛ قربانعلی الماسخاله، رئیس هیات فوتبال استان گیلان وارد جلسه شد.

18:09؛ فاطمه شیرزاد گفت: از سال گذشته تا به امروز حمایت های خوبی از شورا و شهرداری به سپیدرود شده است.

18:11؛ محمدحسین واثق کارگرنیا با بیان اینکه شهر ما یک شهر تاریخی است و تیم سپیدرود به عنوان یک تیم ریشه دار رشت خیلی ها رشت را با اسم سپیدرود میشناسند اظهار داشت: دوستان شورایی به مجموعه شهرداری در این زمینه کمک کنند.

18:18؛ اسماعیل حاجی پور نیز با بیان اینکه هرچه سریع تر تکلیف سپیدرود را روشن بکنیم اظهار داشت: این بلاتکلیفی خیلی ناراحت کننده است‌، کمک کردن به سپیدرود هیچ ضرری نخواهد داشت. حواشی را آقای بهارمست باید کنترل کند و ما نیز باید بستر را فراهم کنیم تا دوستان در شورا رای بدهند و بستر را متشنج نکنیم.

وی ادامه داد: در این استان یک ریال به ما کمک نشده است و اگر کسی کمکی کرده است بیاید و مدعی شود!

18:26؛ مظفر نیکومنش نودهی با بیان اینکه هرچقدر زمان را از دست بدیم حاشیه ها بیشتر خواهد شد اظهار داشت: تیم سپیدرود هویت شهر رشت است.

وی ادامه داد: شهرداری علی رغم اینکه نقشی نداشته کمک های مالی زیادی را کرده است.

18:41؛ مجید رجبی ویسرودی با انتقاد از لایحه ی ارائه شده اظهار داشت: بدهی شرکت در لایحه ی ارائه شده وجود ندارد، یک برنامه یک یا دو ساله در برنامه وجود نداشت، وقتی که سپیدرود توسط شهرداری خریداری شد در چه جایگاهی از شهرداری باید قرار بگیرد؟ چرا شورای شهر باید همه مشکلات رشت را حل کند؟ همه اینها لازمه اش آن است که یک شیوه نامه منظم در این خصوص تنظیم شود.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود با انتقاد از عملکرد شهرداری رشت گفت: اگر شهرداری میتواند مشکلات را حل کند چرا مشکلات خانواده خودشان را حل نمیکنند؟! چرا رفتگران و آتش نشانان حقوق خود را دریافت نکردند؟

رجبی با بیان اینکه کمکی کنیم که فردا برای سپیدرود مشکل ساز نشود و تیم به دسته سوم سقوط نکند اظهار داشت: شیوه نامه باید به صورت مدون تنظیم و ارائه شود.

18:45؛ قربانعلی الماسخاله، رئیس هیات فوتبال استان گیلان با عذرخواهی از حضور بدون دعوت خود در جلسه اظهار داشت: از خارج از استان کمک مالی صورت گرفت و هیچ انتظاری نیز در مورد آن وجود نداشت، سپیدرود یک تیم مردمی است. ما میخواهیم سپیدرود را از حاشیه در بیاریم، وقتی ما می آییم و یک پیاده راه فرهنگی می سازیم اینکه در مقابلش چیزی نیست!

وی ادامه داد: نگذارید این تیم دست کسانی باشد که از آن سواستفاده کنند!

18:52؛ سیدرضاموسوی روزان با بیان اینکه باید در این خصوص یک کار کارشناسی و فنی صورت بگیرد اظهار داشت: همه ابعاد قضیه باید سنجیده شود این پول بیت المال در دست ما امانت است. سوال بنده از آقای ماه پسند این است که آیا تاکنون آماری دارید که شهرداری چه میزان برای سپیدرود هزینه کرده است؟

18:54؛ ماه پسند گفت: در مجموعه شهرداری قبلا تیم داری میکردند و برای سپیدرود 250 میلیون تومان تا به الان هزینه کردیم.

18:57؛ امیرحسین علوی اظهار داشت: بین مبالغی که شهرداری رشت و تیم سپیدرود ارائه کرده اند یک و نیم میلیارد تومان تفاوت وجود دارد!

وی ادامه داد: بحث خرید تیم سپیدرود را مصوب کنیم و 48 ساعت به شهرداری فرصت بدهیم تا پیشنهاد خودش را برای آنالیز بدهی ها به شورا رائه دهد.

18:59؛ علی بهارمست اذعان داشت: شهرداری رشت یک خانه را به عنوان خانه ی سازمانی در اختیار حسین کعبی، بازیکن سپیدرود قرار داده است.


پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.