صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
82820
تاریخ انتشار:
۷ آذر ۹۵
چاپ
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:
اجتماعي
مجیدرجبی ویسرودی؛

گيلان نو: بيانيه ي شهرداران مناطق و متن آن مصداق بارز تشويش اذهان عمومي از و رئيس شوراي شهر بايد به شهردار رشت تذکر دهد تا جلوي اينگونه اقدامات را بگيرد.

به گزارش گیلان نو، صد و شصت و ششمین جلسه علنی شورای شهر رشت با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید و سرود ملی برگزار شد.

مسعودکاظمی، رئیس شورای شهر رشت ضمن گرامیداشت هفته وقف و هفته بسیج، 7 آذر روز نیروی دریایی را تبریک و رحلت رسول اکرم، شهادت امام حسن مجتبی و شهادت امام رضا را تسلیت گفت.

رئیس شورای شهر رشت همچنین درگذشت آیت الله موسوی اردبیلی را نیز تسلیت گفت.

کاظمی فرا رسیدن 11 آذر، شهادت میرزاکوچک خان جنگلی را گرامی داشت و در تذکری به شهردار رشت گفت: آقای شهردار پاسخ دهند که چرا این روزها خانه میرزا میزبان اسناد تاریخی نهضت جنگل نیست؟

وی به بارش برف، ترافیک سنگین شهر و وضعیت اسفناک آسفالت شهر اشاره و تصریح کرد: مگر جمعیت رشت چقدر زیاد شده که اینهمه بار ترافیکی شهر افزایش پیدا کرده است؟!

عضو شورای شهر رشت از شهردار خواست تا از رسانه ای کردن تذکرات شورائیان و جاروجنجال بپرهیزد.

کاظمی همچنین از شهردار خواست تا از عقد قرارداد هایی که بار حقوقی دارد بدون اطلاع اعضاء شورا پرهیز کند.

حجت جذب بعنوان اولین ناطق پیش از دستور این جلسه از عدم رعایت سلسله مراتب در شهرداری رشت و شهرداریهای مناطق انتقاد کرد.

وی ادامه داد؛ شهرداران مناطق از صدور بیانیه های توهین آمیز و تضعیف جایگاه شورا خودداری کنند.

جذب با بیان اینکه شهرداری رشت، جولانگاهی برای منافع شخصی شده است، تاکید کرد: آیا افتتاح پروژه های نیمه تمام و نمایشی آنقدر حائز اهمیت است که به اقلیتی 5 نفره از اعضاء شورا که هر کدام 9 هزار رای داشته اند توهین کنند؟ آیا این توهین به خیل عظیمی از شهروندان رشت نیست؟

عضو شورای شهر رشت ادامه داد: آن از نماینده حامی فتنه رشت که به نماینده گیلان در خبرگان توهین می‌کند و در توهین هایش از بیانات رهبری هم استفاده می‌کند! این از شما مدیران شهرداری! واقعا که رهبر چقدر مظلوم است! چه زیاد بودند کسانی که لاف ولایت زدند و اما گونه دیگری عمل کردند. کجای قانون گفته که یک چهارم بدهی ماده 100 را باید داد تا بتوان اعتراض کرد!

وی اضافه کرد: حقوق رانندگان، کارگران حجمی، رفتگران و... چرا با تاخیر پرداخت می‌شود؟ مردم می‌دانند شرکت‌های حجمی چه ظلمی به پرسنل خود می‌کنند؟ پارک عینک، سبزه میدان و... چندین ماه پیش افتتاح شد هنوز به بهره برداری نرسیده است. مردم می‌دانند چرا برداشت شن وماسه از معدن شهرداری از سالی 400 تن به روزی 400 تن رسیده است؟

حجت جذب با بیان اینکه مردم می‌دانند که بعد از بحران سراوان، شاهد بحران موش خواهند بود!؟ تصریح کرد: بنده اجازه نمیدهم که شهردار و شهرداران مناطق جایگاه شورا و شان اعضاء شورا را پایین بیاورند.

جذب در خاتمه گفت؛ متاسفم برای برخی از اعضاء شورا که با رفتارشان باعث این اتفاقات شده اند، کسانی که در ظاهر مخالفت می‌کنند و برای منافع شخصی به گونه دیگری عمل می‌کنند.

فرهاد شوقی دیگر ناطق این جلسه از وضعیت اسفناک آسفالت شهر رشت و روند کند پروژه ها به شدت انتقاد کرد.

وی به وعده های شهردار رشت در روز استیضاح اشاره و تصریح کرد: اگر شهردار توانایی مدیریت شهرداری و پرداخت حقوق پرسنل خود را ندارد، هرچه سریعتر استعفاء دهد.

عضو شورای شهر رشت تاکید کرد: اگر شهردار استعفاء نمی‌دهد از اعضاء شورا درخواست دارم تا طرح سئوال شهردار را کلید بزنند و حتی اگر لازم شد استیضاح شوند.

شوقی ادامه داد: از اعضاء فعلی شورای شهر رشت برخی در دوره آتی قصد کاندیداتوری ندارند و تهمت استفاده تبلیغی هم نمی‌توان به آنها زد. برخی هم که دوره بعد کاندیدا هستند می‌گویند؛ ممکن است استیضاح هزینه بردار باشد! هیچ چیز مهمتر از منافع مردم نیست و منافع مردم را نباید فدای منافع شخصی کرد.

مجید رجبی ویسرودی بعنوان ناطق سوم این جلسه به بیانیه شهرداران مناطق اشاره و متن آن را مصداق بارز تشویش اذهان عمومی دانست و از رئیس شورا خواست تا به شهردار رشت تذکر دهد تا جلوی این گونه اقدامات را بگیرد.

این عضو شورای شهر رشت افزود: جایگاه حقوقی و قانونی من اجازه نمی‌دهد که پاسخ شهرداران مناطق را بدهم و ترجیح می‌دهم با پاسخ دادن به افراد کوچک، آنها را بزرگ نکنم!

فاطمه شیرزاد نیز از پرداخت نشدن پاداش 300 هزارتومانی آتش نشانان به رغم داشتن مصوبه شورای سازمان انتقاد کرد.

وی ضمن انتقاد از شهردار منطقه 2 و قصور در پرداخت پاداش آتش نشانان، به محمدعلی ثابت قدم در این خصوص تذکر داد.

کمک 8 میلیون تومانی شورا به مسجد حاج سمیع ساغریسازان، کمک مالی به یک شهروند که منزل اش دچار حریق گردید به بحث گذاشته شد.

با واگذاری اختیارات حقوقی، اعم از طرح دعوی، شکایات و...  از شهردار به یاسرصفاکار مدیرحقوقی شهرداری موافقت شد.

لایحه پرداخت هزینه کرد 4 میلیارد و نهصدمیلیون تومانی پروژه پیاده راه مرکزی به پیمانکار با 7 رای موافق از 13 نفر عضو حاضر در صحن علنی تصویب شد.

آیین نامه ساماندهی تبلیغات محیطی رشت تصویب شد.

جلسه بعد شورا 14 آذر ماه 9 صبح بصورت فوق العاده برگزار خواهد شد.

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.