صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
82680
تاریخ انتشار:
۱۶ مهر ۹۵
چاپ
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:
اجتماعي

گيلان نو: حدود 4 ماه هست حقوق دريافت نکرديم، از خرداد که حقوق دادند ديگر هيچ حقوقي دريافت نکرديم! ما زير نظر شرکت.... (نام شرکت نزد تحريريه خزر محفوظ است) هستيم. بيمه ما را رد نمي کنند. اصلاً معلوم نيست بيمه ي ما اعتبار دارد يا خير!

مصاحبه با راننده اتوبوسرانی ، اتوبوس های بی آرتی (بانک ملی به میدان گیل)

به گزارش گیلان نو، شهردار رشت چندی پیش و در جریان نشست خبری خود با اصحاب رسانه، در واکنش به اعتراضات در خصوص پرداخت پاداش های نجومی به برخی مدیران شهرداری، تخصیص میزان پاداش ها را بر اساس کارآیی افراد دانست. در همان زمان هم خزر در مطلبی به تحلیل اظهارات ثابت قدم پرداخت و این سوال مطرح شد که درنظر گرفتن پاداش 15 میلونی برای راننده آقای شهردار بر مبنای کدام تخصص ایشان بوده است؟(اینجا را بخوانید)

اگر تخصص رانندگی از نظر شهردار مستوجب در نظر گرفتن 15 میلونی است بالتبع باید برای یک راننده اتوبوس به عنوان راننده ماشین سنگین پاداش و مزایای بیشتری نسبت به راننده شهردار در نظر گرفته شود.اما آن چه که در ادامه می آید حکایت از مشکلات پیش روی یک راننده اتوبوس بی آر تی دارد که نه تنها هیچ پاداش و مزایایی برایش در نظر گرفته نشد بلکه حدود 4 ماه است که همان اندک حقوقو خود را هم دریافت نکرده است!

شاید تخصص راننده آقای شهردار چیزی فراتر از رانندگی باشد!!

یک راننده اتوبوس بی آر تی که نخواست نامش فاش شود در گفت و گو با خبرنگار خزر گفت: حدود 4 ماه هست حقوق دریافت نکردیم، از خرداد که حقوق دادند دیگر هیچ حقوقی دریافت نکردیم! ما زیر نظر شرکت ....(نام شرکت نزد تحریریه خزر محفوظ است) هستیم. بیمه ما را رد نمی کنند. اصلاً معلوم نیست بیمه ی ما اعتبار دارد یا خیر!

وی ادامه داد: امروز توانستم سیصد هزار تومان پول تهیه کنم تا بتوانم پسرم را ثبت نام کنم. پسرم در شرف گرفتن دیپلم است. پارسال ماشینم را فروختم تا کرایه خانه بدهم.

وی افزود: برای اصلاح این وضعیت به شهرداری مرکز نزد آقای ... (نام نزد تحریریه خزر محفوظ است) رفتیم، ایشان گفت یک نامه تنظیم کنید، ما هم نامه را تنظیم کردیم سپس به دبیرخانه رفته و کارهای ثبت نامه را انجام دادیم. خانواده هایمان هم پایین بودند. وقتی دوباره پیش آقای ... رفتیم، وی گفت: از اینجا بروید، اینجا قهوه خانه نیست!!

در جواب به ایشان گفتم:من راننده اتوبوسرانی هستم، در بی آر تی کار می کنم. ما باید به چه کسی پناه ببریم؟ 

این راننده بی آر تی ادامه داد: به آقای کاظمی، رییس شورا زنگ زدم. مشکلات را گفتم. با آقای جعفرزاده هم تماس گرفتم. بنده مستاجر هستم، دو فرزند دارم و به خدا در تهیه شام شب فرزندانم درمانده ام.

وی ادامه داد: حتی حقوق فروردین، اردیبهشت و خرداد رابا حقوق اداره کار سال قبل به حساب ما واریز کردند. نه فیش حقوقی به ما می دهند، نه یکساعت اضافه کار ، حتی یک پاکت شیر که به قدیمی ها می دانند را هم به ما نمی دهند! با آقای کاظمی تماس گرفتم، گفتم از راننده های شرکتی هستم. دو سال هست که آمدم. در طی این دو سال همیشه مشکل داشتیم. یکبار هم نشد که درست حقوق بگیرم. هیچ وقت سر ماه حقوقمان را ندادند. از 60 نفر راننده ها که آمدیم، الان 46 نفر بیرون هستند. ما 14 نفر به خاطر مشکلانی که داشتیم ماندیم و قرارداد بستیم و کار کردیم اما کل تابستان به ما یکهزار تومانی هم پرداخت نکردند.

وی در پایان گفت: آقای کاظمی گفت من در جریان کار هستم و پیگیری می کنم. هم شما هستید و هم نیروهای دیگر. به خدا دیگر چیزی برای خوردن نداریم!


پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.