صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
82663
تاریخ انتشار:
۱۰ مهر ۹۵
چاپ
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:
اجتماعي
رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان:

گیلان نو: رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان گفت: جشنواره ملی آشتی با طبیعت از نظر برگزاری کار متفاوتی بود و انجام این جشنواره مبتنی بر فعالیت های دانشجویی انجام شد.

به گزارش گیلان نو به نقل از کاسپین، پیش از ظهر امروز اختتامیه جشنواره ملی آشتی طبیعت با حضور سید طه هاشمی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در سالن همایش های دانشگاه آزاد رشت برگزار شد.

علیرضا امیر تیموری ریاست دانشگاه آزاد اسلامی گیلان در این مراسم ضمن خیر مقدم به میهمانان این آیین گفت: جشنواره ملی آشتی با طبیعت به جهت حفظ و پاسداشت طبیعت و یادآوری وظایف هر فرد در اجتماع در خصوص مقوله حفظ محیط زیست داشته داشته است.

وی افزود :هدف از برگزاری این جشنواره پیامی برای مردم در جهت حفظ محیط زیست و طبیعت بوده است تا از تخریب آن جلوگیری کنند.
http://caspress.com/wp-content/uploads/2015/12/%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%B1-%D8%AA%DB%8C%D9%85%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D8%B1%D8%B4%D8%AA.jpgرییس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان ادامه داد: همانگونه که گذشتگان ، طبیعت را برای نسل آینده خود حفظ کردند ما نیز باید این مهم را به نحو احسن به انجام برسانیم.

وی همکاری تمام قشرهای جامعه در زمینه حفظ محیط زیست اساسی خواند و گفت: مشارکت مردم در خصوص حفظ محیط زیست و جلوگیری از تولید زباله نقش بسیار مهمی را در بقای طبیعت دارد.

امیر تیموری اظهار داشت: جشنواره ملی آشتی با طبیعت از نظر برگزاری کار متفاوتی بود و انجام این جشنواره مبتنی بر فعالیت های دانشجویی انجام شد.

وی خاطر نشان کرد: تقویت ایده همزیستی مسالمت آمیز با طبیعت و فرهنگ زیست محیطی در جامعه دانشگاهی، تببین فرهنگ محیط زیست از دیدگاه اسلام، جلب و افزایش مشارکت دانشگاهیان و فعال کردن کانونها و نشریات دانشجویی با رویکرد محیط زیست ،معرفی دانشگاه آزاد اسلامی بعنوان پیام آور فرهنگ زیست محیطی در جامعه و تببین فرهنگ آشتی با طبیعت و نفی آلودگی زیست محیطی از منظر قانون اساسی ،امام و رهبری از اهداف این جشنواره بوده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان ادامه داد: محورها و موضوعات جشنواره در 5 محور آثار علمی مرتبط با محیط زیست، آثار هنری، ادبی، فناوری دیجیتال و رسانه و فعالیت های اجتماعی زیست محیطی در چارچوب سازمانهای مردم نهاد و کانون های دانشجویی فعال محیط زیست بوده است.

پس از امیرتیموری، یاسر هاشمی فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی در این مراسم اظهار کرد: هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی هر چه در توان دارد از نظر علم و پژوهش در حوزه محیط زیستی خواهد پرداخت.http://caspress.com/wp-content/uploads/2016/10/64.jpg

وی افزود: استان گیلان یکی از بهترین و زیباترین استانهای کشور از نظر طبیعت است اما در پشت این ظاهر زیبا  شرایط بد زیست محیطی در جریان می باشد .
رییس دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد:کشور ایران رتبه هشتم آلودگی هوا در جهان را دارد و این امر تاثیر زیادی بر زندگی افراد دارد.
هاشمی گفت: در حوزه جنگل نیز بسیاری از جنگل ها در حال تخریب است و در بخش آب های سطحی نیز با شرایط بدی روبرو هستیم.
وی افزود: در حوزه پسماندهای شهری نیز در کشور و استان گیلان دارای شرایط آماری نامطلوبی هستیم و تمامی این آمارهای درست بما گوشزد می کند که باید هزینه های گزافی برای رفع این مشکلات هزینه کنیم.
رییس دفتر آیت الله هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه دانشگاه های آزاد کشور فعالیت های خوبی را در جهت پژوهش های علمی و عملی مسایل محیط زیستی انجام داده اند،گفت: بحث آموزش و پژوهش و ارتباط آن با صنعت محیط زیست بسیار مرتبط است و در دهه چهارم عمر دانشگاه آزاد به تبدیل  این دانشگاه به یک مرکز پژوهش محور تاکید داریم.

آغاز جشنوارهوی در ادامه پیام حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس تشخیص مصلحت نظام را قرائت کرد.


پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.