صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
22180
تاریخ انتشار:
۳ شهریور ۹۵
چاپ
0 نظر
چاپ
نام نویسنده
:
سامان بدر

گیلان نو: وقتی شبکه باران قصد پاسخگوئی نداشته باشد و تلاشی برای بهبود برنامه های خود و افزایش بینندگان خود انجام ندهد مشخص است که باید همچنان شاهد آن باشیم سریال «زن بابا» و «هشدار کبری۱۱» برای چند دهمین بار تکرار شود.

تیم فوتبال ملوان بندر انزلی اولین بازی داخلی خود در لیگ دسته اول فوتبال ایران را روز شنبه در حالی مقابل راه آهن برگزار کرد که بازی این تیم پرطرفدار نیز همچون بازی تیم سپیدرود رشت از شبکه باران پخش نمی شود.

ظاهرا مدیران شبکه باران از ملوانی ها تقاضای ۵ میلیون تومان برای هر بازی کرده اند که مورد مخالفت مسئولان ملوان قرار گرفته است و در صورت عدم پرداخت از پخش زنده مسابقات خودداری می فرمایند.

این طور به نظر می رسد شبکه بارانی ها وظیفه اصلی خود یعنی اطلاع رسانی و پوشش گسترده آخرین اتفاقات استان را با کسب سود و منافع مالی اشتباه گرفته اند که هرم پخش مسابقات فوتبال را وارونه کرده اند. اصل بدیهی در مورد پخش مسابقات فوتبال این است که خود شبکه های تلویزیونی بابت پخش مسابقات هزینه ای بپردازند که متاسفانه صداوسیمای ما در پرداخت آن کوتاهی می کند، وضعیت در شهرستان ها بسیار بدتر نیز است و آن ها بابت پش مسابقات تقاضای پول نیز می کند واگر چنین پولی پرداخت نشود پخش برنامه های تاریخ گذشته و سریال های سطحی را به آن ترجیح می دهد.

وقتی شبکه باران قصد پاسخگوئی نداشته باشد و تلاشی برای بهبود برنامه های خود و افزایش بینندگان خود انجام ندهد مشخص است که باید همچنان شاهد آن باشیم سریال «زن بابا» و «هشدار کبری۱۱» برای چند دهمین بار تکرار شود. جالب است که پر بیننده ترین برنامه های این شبکه با همکاری و تبلیغات سازمان هایی چون منطقه آزاد انزلی و شهرداری رشت معرفی شده است و گویی به دندان این عزیزان مزه کرده است که این نهاد دولتی از همه تقاضای پول می کنند. هواداران سپیدرود و ملوان که هیچ گوئی شهروندان این استان حقی برای انتخاب برنامه های خوب و جالب در تنها شبکه انحصاری و اختصاصی تلویزیون در این استان ندارند!

سه تیم سپیدرود و ملوان و داماش وضعیت مالی چندان خوبی ندارند ولی تنها چیزی که دارند هواداران پرشماری است که آن ها سرپا نگه داشته است.در طی این سال ها همیشه گفته اند که مسئولین به فکر این تیم ها نبوده اند ، حداقل در مورد صداوسیما این سخن صادق است. تصور کنید سپیدرود برای پخش هر بازی خود ۵ میلیون تومان به شبکه باران بدهد. پولی که می تواند حداقل صرف خرید دو بازیکن معتبر و یا خدمات بهتر برای بازیکنان خود کند باید به صداوسیمایی بدهد که وظیفه اش پخش زنده مسابقات است نه آن که منتی سر هواداران فوتبال ایران بگذارد.

اکنون که المپیک ۲۰۱۶ در جریان است می دانیم یکی از مهم ترین راه های سود متولیان برگزاری آن همین فروش پخش مسابقات به شبکه های مختلف است. ولی باور کردنی نیست که در یک گوشه دنیا یک اصل به طور برعکس قرار است اجرا شود و هزاران نفر از تماشای مسابقه تیم فوتبال محبوبشان محروم و مجبور باشند به جایش شاهد دلاوری های مکرر امثال جومونگ باشند.

*روزنامه معین

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.