صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
82802
تاریخ انتشار:
۱ آذر ۹۵
چاپ
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:
ورزش
محمدعلی ثابت قدم؛

گيلان نو: چرا مجموعه شهرداري و شوراي شهر رشت به جاي رايزني براي خريد سپيدرود آن هم در نزديکي انتخابات شورا، اقدام به هزينه کرد در خصوص توسعه ورزش همگاني و يا ساخت سالن هاي ورزشي نمي کنند؟

به گزارش گیلان نو، سپیدرود از همان روزی که همزمان با سقوط داماش به لیگ دسته دوم، راه خود را به دسته بالاتر باز کند، به شدت مورد توجه مجموعه شهرداری قرار گرفت.

"مجموعه شهرداری" از این نظر که هم روزگاری ثابت قدم، عزم خود را برای خرید سهام سپیدرود جزم کرده بود و هم حالا که گفته می شود سه تن از اعضای شورا در پس پرده تلاش خود را برای در دست گرفتن سپیدرود با توجه به پایگاه رای هواداران این تیم به کار بسته اند!

هر وقت هم که پای سیاست به فوتبال باز می شود، نتیجه آن سیاسی کاری و ارجحیت منافع شخصی به گروهی و ملی است. یعنی دقیقا همان بلایی که بر سر داماش آمد. این را می توان به راحتی از تلاش های اخیر برای انسداد وبسایت رسمی باشگاه سپیدرود دریافت.

اما در این میان فارغ از تمام اهداف و نیات آنانی که در شورا به دنبال خرید سپیدرود برای کسب رای هواداران آن هستند، ذکر چند نکته ضروری به نظر می رسد:

1. در حالی که داماش روزهای سختی را از نظر مالی می گذراند، رضا رسولی، عضو شورای شهر رشت در گفت و گویی با بیان اینکه اعضای شورای اسلامی شهر رشت از شهردار خواستار پیگیری نحوه خرید باشگاه داماش شدند، گفت: شهردار رشت در پاسخ به تقاضای اعضای شورا بر اساس مستندات و دستورالعمل‌های موجود اعلام کرد که شهرداری از تیم‌داری منع شده است!(اینجا را بخوانید)

ثابت قدم اما در واکنش به انتشار نامه ای از سوی مسعود رهنما، مدیرکل ورزش و جوانان گیلان به شهرداری رشت مبنی بر ارائه مجوز وزارت کشور، مصوبه شورای اسلامی شهر و نظر بلامانع سازمان محترم بازسازی استان برای در اختیار گرفتن یکی از دو تیم داماش و سپیدرود در نامه ای خطاب به بهارمست می نویسد: تیم داری توسط شهرداری منع قانونی ندارد! (اینجا را بخوانید)

گویا قانون منع تیم داری توسط شهرداری ها بسته به تیم مورد نظر تفاسیر گوناگون دارد!

2. اصلا وظیفه اصلی شهرداری در حوزه ورزش چیست؟ چرا مجموعه شهرداری و شورای شهر رشت به جای رایزنی برای خرید سپیدرود آن هم در نزدیکی انتخابات شورا، این بودجه را صرف هزینه کرد در خصوص توسعه ورزش همگانی و یا ساخت سالن های ورزشی نمی کنند؟ اگر رویکرد خرید سپیدرود تبلیغاتی نیست، علت طرح فوریت برای آن آن هم در نزدیکی انتخابات شورای اسلامی شهر رشت چیست؟

مطمئنا هیچ کس منکر لزوم کمک به تیم های ریشه داری همچون سپیدرود نیست و نخواهد بود اما تنها کمک هایی که بدون غرض ورزی سیاسی و در راستای اعتلای ورزش استان صورت پذیرد، دنباله دار خواهد بود وگرنه بعید است پس از انتخابات شورای شهر رشت باز هم کسی سراغی از سپیدرود بگیرد.


پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.