صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
82948
تاریخ انتشار:
۲۰ دی ۹۵
چاپ
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:
اجتماعي
بازنشر/به بهانه اعلام وصول استیضاح شهردار رشت؛

گیلان نو: جالب آنکه علي رغم اينکه اين شرکت اصفهاني، مشاوره طرح مهمي را در بدنه شهري رشت بر عهده دارد، هيچ نامي از آن در سايت شهرداري به چشم نمي خورد و همانطور که در ادامه مي خوانيد، مسئولان شهرداري از ارائه اطلاعات دقيق تر در خصوص اين شرکت طفره مي روند!

به گزارش گیلان نو، چندی پیش بود که در گزارشی به ابهاماتی اشاره کردیم که در روابط بین شهرداری رشت و بانک شهر وجود داشت. در گزارش قبلی از درخواست وام 120 میلیارد تومانی شهرداری رشت از بانک شهر بدون اطلاع اعضای شورا نوشتیم و چرایی اعطای فضای سبز از سوی شهرداری را به این بانک را پرسیدیم. ( تمام ابهامات در عملکرد شهرداری رشت پس از تصدی ثابت قدم - قسمت اول)

در قسمت دوم این سلسله گزارشات نگاهی به طرح بازآفرینی شهر رشت خواهیم انداخت و از مشاور این پروژه، مبلغ قرارداد آن، نحوه انتخاب پیمانکار و البته واکنش مسئولان شهرداری رونمایی خواهیم کرد. 

طرح بازآفرینی شهر رشت چیست؟

چندی پیش بود که جباری، مشاور عالي شهردار رشت، پروژه پياده راه سازي بافت مركزي شهر رشت را يكي از بخش هاي مهم طرح بازآفريني شهرداري رشت دانست و اظهار داشت: اين پروژه كلان شامل ۷ پروژه در ابعاد مختلف فرهنگي، اقتصادي است كه در مدت ۴ سال به اجرا درخواهد آمد و با اتمام اين پروژه شهر رشت از يك برند فرهنگي و گردشگري برخوردار مي شود. 

ثابت قدم نیز چشم انداز این طرح را ده سال خوانده و گفته بود: تلاش داریم با اجرای طرح های كوتاه مدت و اثر گذار اعتماد سازی كنیم و شرایط را برای حضور مسافران و گردشگران در این شهر فراهم كنیم زیرا براساس مطالعات انجام شده یقین دارم كه اقتصاد این شهر بر مبنای گردشگری شكل می گیرد.

بی شک طرح بازآفرینی شهری رشت با توجه به آن چه که مسئولان امر می گویند، پروژه ای بسیار تاثیرگزار در رونق گردشگری بوده و می تواند تاثیر مستقیمی در درآمد زایی و اشتغال ایفا کند اما آیا همه چیز به همین زیبایی که در کلام می آید، است یا به قول دیگر این طرح هیچگونه چالشی با خود ندارد. 

شاید توجه به روزهای نه چندان دور شورای سوم و اولین دوره تصدی ثابت قدم بر شهرداری رشت بیانگر روزهایی باشد که تمام مسئولان وقت از عزم جدی شورانشینان و شهردار برای روزهای خوب آینده می گفتند اما ناگهان همه چیز به هم ریخت و با دستگیری برخی از اعضای شورای سوم، پشت پرده زشت وعده های زیبا نمایان شد.

مشاور طرح بازآفرینی شهر رشت، اصفهانی است!

نکته جالب در خصوص پیمانکار طرح بازآفرینی شهر رشت است چرا که مشاور این طرح یک شرکت اصفهانی است! شرکت پلشیر اصفهان، مشاور این پروژه بوده و مشخص نیست چرا شهرداری رشت از شرکت های بومی برای طرحی بهره نبرده است که ارتباط مستقیم با بازآفرینی شکل و شمایل بافت فرهنگی و تاریخی شهر رشت دارد. 

به قول دیگر آیا یک شرکت اصفهانی می تواند مشاور در بازآفرینی شهر رشت باشد؟! با جستجوی ای ساده می توان به اطلاعات دقیقتری در خصوص این شرکت دست یافت. دفتر مرکزی این شرکت در اصفهان بوده و محمدرضا قانعی مدیرعاملی آن را بر عهده دارد. 

جالب آنکه علی رغم اینکه این شرکت نقش اصلی را در طرح مهمی در بدنه شهری بر عهده دارد، هیچ نامی از آن در سایت شهرداری به چشم نمی خورد و همانطور که در ادامه می خوانید، مسئولان شهرداری از ارائه اطلاعات دقیق تر در خصوص این شرکت طفره می روند!

دسپاچگی مسئولان شهرداری رشت در واکنش به یک سوال!

فاطمه قدیمی، مدیر روابط عمومی شهرداری رشت، در پاسخ به سوال خبرنگار خزرآنلاین، مبنی بر اینکه مجری طرح بازآفرینی شهر رشت چه شرکتی بوده و آیا این طرح به صورت ترک تشریفات به این شرکت اعطا شده است یا خیر، گفت: " باید از مجید نوروزی، معاون شهرسازی و معماری این سوال را پرسید"

در مقابل اما نوروزی با بیان اینکه ممنوع المصاحبه شده است!، به خبرنگار خزر می گوید: " باید این سوال را از مسئول روابط عمومی شهرداری رشت بپرسید"

جالب آن که نوروزی وقتی می شنود که مسئول روابط عمومی شهرداری رشت، ارائه پاسخ را به وی محول کرده است، می گوید: " قدیمی اشتباه کرده است!" تا این سوال بی پاسخ بماند که مبلغ این قرارداد چقدر بوده و در کدام مزایده پیمانکار آن معرفی شده است.

در بخش بعدی این قسمت به معرفی بیشتر این پیمانکار، مبلغ قرارداد، نحوه معرفی به شهرداری رشت و انتخاب آن به عنوان پیمانکار و ... خواهیم پرداخت./پایان پیام_منبع: خزرآنلاین


پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.