صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
82850
تاریخ انتشار:
۱۶ آذر ۹۵
چاپ
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:
سياست
جبارکوچکی نژاد ارم سادات؛

گیلان نو: نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید فضای دانشگاه ها برای مخالفین و موافقین دولت باز باشد،گفت:با توجه به تمدید تحریم ها باید بیش از پیش فضای علمی را برای دانشجویان و اساتید فراهم کنیم.

به گزارش گیلان نو، جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت وگویی، ضمن تبریک روز دانشجو، اظهار کرد: این ایام فرصت خوبی است که همه مسئولین و روسای دانشگاه ها به تحلیل فضای دانشجویی بپردازند.
وی افزود: دانشجو عنصر فعال، نقاد و صاحب فکر و اندیشه است و می تواند با نگاه تیزبین خود مسائل داخل و خارج کشور را مورد تجریه و تحلیل،نقد و ارزیابی قرار دهد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دهم با بیان اینکه دانشجویان باید به‌دنبال ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان باشند، گفت:در حال حاضر که در مقطع زمانی حساس هستیم،فضای کشور نیاز به حضور پر رنگ شرکت های دانش بنیان و تشکل های علمی دانشجویی دارد.
کوچکی  نژاد ادامه داد:در حال حاضر تشکل های دانشجوی که به عنوان فعالان کشور مطرح هستند،کاهش یافته است. دولت و وزارت علوم نتوانستند در مباحث مختلف فضای دانشجویی موفق عمل کنند بطور مثال شاهد لغو شدن خیلی از سخنرانی ها در دانشگاه  بودیم که این خود انگیزه فعالیت دانشجویی را کاهش می دهد در حالیکه دانشجو نیاز به فضای باز برای بیان نظرات و ایده های خود دارد.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد:باید فضای دانشگاه ها برای مخالفین و موافقین دولت باز باشد، دانشجو برای خلاقیت و پیشرفت نیاز دارد که در عرصه های مختلف سیاسی و فرهنگی فعال باشد.
این نماینده مردم رشت در مجلس دهم در پاسخ به این سوال که با توجه به تمدید تحریم ها نقش دانشجویان را چگونه ارزیابی می کنید؟ تصریح کرد: ساخت و تقویت صنعت و تکنولوژی نیازمند علم دانشجویان است لذا باتوجه به تمدید تحریم ها باید بیش از پیش فضای علمی را برای دانشجویان و اساتید فراهم کنیم زیرا برای توسعه تکنولوژی و دانش به دیدگاه ها و تجربیات علمی آنان نیاز داریم./ایسنا


پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.