صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
82775
تاریخ انتشار:
۲۳ آبان ۹۵
چاپ
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:
اجتماعي

گيلان نو: متاسفانه مشاهدات عيني حکايت از آن دارد که نيمکت هايي که به فاصله ي کمي از محل تدفين اين شهداي مظلوم و گمنام قرار دارد، بعضاً به محلي براي دورهمي دختران و پسران دانشجو با يکديگر آنهم بدون وجود نظارتي مناسب تبديل مي شود.

به گزارش گیلان نو، در حالی که امروز اولین سالگرد تدفین شهدای گمنام در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی رشت با سخنرانی سردار عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان و مداحی حاج علی رنجبر برگزار شد، بنای یادبود این شهدای گمنام و مظلوم با گذشت یک سال از تدفین آنان در محل دانشگاه آزاد اسلامی شهر رشت و متبرک نمودن فضای دانشگاه با عطر شهادت، در وضعیت نامطلوبی به سر برده و همچنان به سرانجام نرسیده است.

علیرغم اینکه پروژه های بزرگی همچون ساخت هتل، آپارتمان های مسکونی چند طبقه و... در یک سال و حتی زودتر از آن هم به پایان و بهره برداری می رسد اما همانطور که در تصویر زیر مشخص است احداث یادمان شهدای مظلوم و گمنام در محوطه ی این دانشگاه با سرعت لاک پشتی به پیش می رود.

البته این تمام آن چیزی نیست که در این نهاد آموزشی می گذرد! اختلاط آزادانه ی دختر و پسر از طریق گعده گیری های چندنفره در نقاط مختلف، وضعیت اسف بار حجاب برخی دانشجویان که عملا شانیت دانشگاه اسلامی را خدشه دار می کند، دست دادن دختر و پسر دانشجو در محوطه ی دانشگاه، اختلاط دختران و پسران در محوطه ای تخت عنوان "کافه تریا" بدون نظارت مناسب از سوی مسئولان فرهنگی تنها قسمتی از معضلات موجود در دانشگاهی است که در کنار یدک کشی نام "اسلامی" هدف اصلی آن کمک به رشد علمی کشور است.

متاسفانه فضای دانشگاه به خصوص در نزدیکی دانشکده علوم انسانی، به علت وجود کافه ها و اختلاط آزادانه ی دختر و پسر به گونه ای می باشد که به نظر می رسد فعالان فرهنگی دانشگاه در اقلیتی قابل تامل به سر می برند.

حضور پیکر پاک شهدای گمنام در این دانشگاه مطمئناً وظیفه ی ریاست و مسئولین فرهنگی این موسسه ی آموزش عالی را در خصوص نظارت و حفظ فضای اسلامی دوچندان میکند، هرچند متاسفانه مشاهدات عینی حکایت از آن دارد که نیمکت هایی که به فاصله ی کمی از محل تدفین این شهدای مظلوم و گمنام قرار دارد، بعضاً به محلی برای دورهمی دختران و پسران دانشجو آنهم بدون وجود نظارتی درخور تبدیل می شود.


پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.