صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
82679
تاریخ انتشار:
۱۴ مهر ۹۵
چاپ
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:
اجتماعي
معاون جهاد کشاورزی گیلان:

گیلان نو: معاون امور باغداری سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: پدیده شکوفه‌دهی درختان گوجه سبز در گیلان به‌دلیل فریب‌خوردگی آب و هوایی درختان است و شکوفه‌های حاصل به میوه تبدیل نمی‌شوند.

به گزارش گیلان نو، مسعود الماسی در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه گیلان وضعیت مطلوبی در حوزه اراضی باغی دارد اظهار داشت: میوه‌های تولید شده در اراضی باغی استان در کشور سرآمد هستند و برخی از این محصولات به کشورهای همسایه صادر می‌شوند.

وی با بیان اینکه همه ساله در اواخر فصل تابستان و با ورود به فصل پاییز آب و هوای استان برای درختان میوه به‌صورت گرم و مرطوب می‌شود افزود: شرایط آب و هوایی برای برخی از درختان میوه به‌ویژه درختان گوجه سبز موجب فریب‌خوردگی  آب و هوای بهاری و شکوفه‌دهی می‌شود.

معاون امور باغداری سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با تاکید بر اینکه شکوفه این فصل درختان گوجه سبز در استان به میوه تبدیل نمی‌شود تصریح کرد: شکوفه‌های حاصل در فصل پاییز به‌دلیل سرما از بین رفته و پایدار نمی‌مانند.

الماسی با بیان اینکه  بالغ بر ۲ هزار و ۱۵۰ هکتار از اراضی باغی گیلان به باغات گوجه سبز اختصاص دارد خاطرنشان کرد: در بهار سال ۹۵ بالغ بر ۱۴ هزار تن گوجه سبز از باغات گیلان برداشت شد.

وی ارزش اقتصادی محصول مذکور در سال ۹۵ را ۱۶ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: شهرستان‌های رشت، آستانه اشرفیه، لاهیجان، فومن، تالش و صومعه سرا از مناطق شاخص استان در تولید میوه گوجه سبز هستند./تسنیم


پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.