صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
72326
تاریخ انتشار:
۲۵ خرداد ۹۵
چاپ
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:
اجتماعي

اختصاصی/گیلان نو: دهستان زیبای لات لیل بخش اطاقور شهرستان لنگرود از مناطق گردشگری با جاذبه های طبیعی بسیار زیبا است اما آیا فقط داشتن جاذبه های طبیعی برای جذب گردشگر کفایت می کند؟!

به گزارش گیلان نو، مصطفی پروانه، روزنامه نگار، فعال فرهنگی و رسانه ای با این مقدمه نوشت: راه های مواصلاتی جزو اصول اولیه توسعه یک منطقه است اما آیا جاده دهستان لات لیل بخش اطاقور چه وضعیتی دارد؟!!!!!!!
آیا این جاده برای عبور و مرور ساکنان محلی مناسب است تا برای گردشگران؟!!!!!
پاسخ  این سئوال خیلی سخت نیست وقتی از روستای کیاگهان بخش کومله وارد روستای کهلستان دهستان لات لیل بخش اطاقور می شوید کیفیت بد آسفالت خودنمایی می کند و در ادامه تا روستای گرسک فقط کیفیت آسفالت مشکل اهالی است اما مشکل اصلی محدوده روستای گرسک که هنوز بعد از سیل سال نود و یک هنوز هم عبور و مرور به سختی انجام می شود!!!!!!
علیرغم داشتن حدود پنجاه روستا و آبادی دهستان لات لیل بخش اطاقور و کوهستانی بودن این منطقه گردشگری از داشتن مرکز فوریت‌های پزشکی (اورژانس ۱۱۵ ) و پایگاه امداد و نجات جاده ای ویژه مناطق کوهستانی جمعیت هلال احمر محروم است!!!!!

صنعت گردشگری شهرستان لنگرود فقط بر روی مناطق ساحلی تمرکز کرده است که نشات گرفته از سیاست گذاری های مسئولان و جاذبه های ساحل و دریا برای گردشگران است آیا وقت آن نشده که در این سیاست گذاری تجدید نظر کلی و اساسی شود؟!!!

دهستان لات لیل بخش اطاقور با داشتن جاذبه های بکر جنگلی، رودخانه و کوهستان می تواند شروع طرح پایلوت گردشگری مناطق کوهستانی باشد و مسئولان با تقویت زیر ساخت های معیوب این منطقه به ویژه جاده غیراستاندارد و خطرناک آن و تکمیل عملیات گازرسانی به دهستان لات لیل بخش اطاقور در جهت اعتلای این منطقه بکوشند.

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.