صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
82835
تاریخ انتشار:
۱۳ آذر ۹۵
چاپ
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:
اجتماعي
محمدحسن عاقل منش؛

گیلان نو: رئیس اسبق کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت گفت: سردار جنگل بنیانگذار اولین جمهوری در ایران است.

به گزارش گیلان نو، محمد حسن عاقل منش ، با گرامیداشت ۱۱ آذر سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی اظهار کرد:در تاریخ پرفراز و نشیب این کشور میرزا کوچک و مردم دلاور این سامان نقش آفرین بودند و هرگز نباید این نقش مهم را به وادی فراموشی سپرد.
رئیس اسبق کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت افزود:سردار بزرگ نهضت جنگل با اندیشه های انقلابی و اسلامی خود اولین جمهوری را در گیلان بنا گذاشت و با تمام توان در مقابل استعمارگران و اشغالگران بیگانه و استبداد داخلی ایستاد.
عاقل منش اضافه کرد:علیرغم تأثیر گذاری این شخصیت بزرگ در تاریخ کشور عزیزمان،متاسفانه تاکنون در زمینه شناخت افکار این مبارز بزرگ و ابعاد مختلف این نهضت کارهای قابل ملاحظه ای انجام نگرفته است.
وی تاکید کرد:میرزا کوچک جنگلی هویت مردم این دیار است و بایستی کارهای فاخر و در خور شأن بیشتری برای هویت بخشی صورت پذیرد.
‌وی در ادامه افزود:پس از بازسازی آرامگاه این مجاهد سرافراز گیلانی و همچنین مزار شهدای این محل در سال های گذشته،  اخیرا شهرداری رشت طرح آرام سازی محله سلیمانداراب  و مسیر منتهی به مزار میرزا را در حال اجرا دارد و همچنین تاسیس بازارچه میوه و تره بار و ساماندهی دستفروشان ،بهسازی و زیباسازی معابر  و … از جمله اقداماتی است که در حال انجام است .
سفیر فرهنگی بهزیستی استان گیلان با اشاره به اینکه درحوزه فرهنگی هم اقدامات فراوانی انجام گرفته است گفت: نباید فعالیتهایی مثل برگزاری همایش، نشست های علمی، برپایی نمایشگاهها و …تنها به سالروز شهادت این مجاهد بزرگ ختم شود .
مدیر عامل انجمن خیرین کتابخانه ساز استان گفت:خوشبختانه ساخت کتابخانه عمومی سردار جنگل در محله سلیمانداراب رشت از دیگر اقدامات شایسته ای است که با همکاری خوب متولیان استانی انجام گرفته و امید است تا پایان این ماه افتتاح و شروع به فعالیت کند . بی شک این مجموعه فرهنگی نیز پس از راه اندازی می تواند محور بسیاری از فعالیتهای فرهنگی،ادبی، پیرامون این شخصیت ارزنده باشد.
وی اضافه کرد:از جمله اقداماتی که میتواند موجب هماهنگی و انسجام فعالیت تمامی نهادها و سازمانها انجام بگیرد تاسیس ستاد و دبیرخانه دایمی بزرگداشت میرزا کوچک است،این ستاد قادر خواهد بود فعالیتهای مختلف علمی، پژوهشی،فرهنگی و هنری را با همکاری سازمانها و نهادهای فرهنگی و با مشارکت سایر تشکلهای مردم نهاد برنامه ریزی و به نحو شایسته در طول سال به مرحله  اجرا درآورد./ایسنا

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.