صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
82840
تاریخ انتشار:
۱۴ آذر ۹۵
چاپ
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:
اجتماعي
صد و شصت و چهارمین جلسه شورای شهر رشت؛

گیلان نو: صد و شصت و چهارمین جلسه علنی شورای شهر رشت با قرائت قرآن و سرود ملی جمهوری اسلامی برگزار شد.

به گزارش گیلان نو، حجت جذب بعنوان منشی جلسه ضمن خیرمقدم به حاضرین فرازهایی از وصیت نامه شهید محمدعلی جباری را قرائت کرد.

10:06؛ مسعود کاظمی بعنوان رئیس شورای شهر رشت ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول روز بیمه، روزجهانی معلولان و روز دانشجو را گرامی داشت.

وی خطاب به شهردار رشت اظهار داشت: شهرداری در پروژه های عمرانی هزینه های آسفالت و... که تخریب شده را از مبلغ قرارداد کسر کنند.

کاظمی بر لزوم توجه شورا و شهرداری به تعیین و تکلیف وضعیت سپیدرود تاکید کرد.

رئیس شورای شهر رشت به تشکیل کارگروه خبرنگاران اشاره و از اعضا شورا و خبرنگاران خواست تا در این کار گروه عضو شوند.

10:30؛ فاطمه شیرزاد اولین ناطق پیش از دستور این جلسه روز جهانی معلولان و  روز دانشجو را تبریک گفت.

وی ادامه داد: بر اساس قانون، شهرداری ها باید از صدور پروانه احداث و پایان کار برای آن دسته از ادارات دولتی که زمینه های لازم و زیرساختها را نادیده بگیرند، خودداری کنند.

شیرزاد با بیان اینکه انجمن های تحت نظر بهزیستی نیازمند حمایت از مسئولان هستند، تصریح کرد: دولتها موظف اند سه درصد اشتغال را به معلولان اختصاص دهند.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت با اشاره به بیماران اوتسیم شهر، به دلیل شرایط ویژه آنها خواستار بستر سازی مناسب برای این بیماران شد.

وی با بیان اینکه فصل سرما نزدیک است و مدارس استثنائی، به ویژه مدرسه باغچه بان رشت سیستم های گرمایشی مناسبی ندارند، از سه نماینده رشت خواست تا حمایت از معلولان و بیماران اوتیسم را در دستور کار خود قرار دهند.

این عضو شورای شهر رشت در بخش دیگری از نطق خود با بیان اینکه مردم از وضعیت آسفالت شهر رشت و آسفالت معابر ناراضی هستند گفت: شش ماه است که کارکنان ما فاقد  بیمه هستند و شهرداری نسبت به این موضوع اقدام کند.

10:54؛ رضا رسولی ناطق پیش از دستور دیگر این جلسه روز جهانی معلولین و روز دانشجو را تبریک گفت.

وی با بیان اینکه در هیچ جامعه ای تحولی اتفاق نیفتاده مگر آنکه ریشه در دانشگاه داشته باشد اظهار داشت: شورا و شهرداری می‌تواند از پتانسیل دانشجویان در مسائل مختلف استفاده کند. کاش امروز می‌توانستیم گزارش عملکرد خوبی در این خصوص داشته باشیم.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر رشت ادامه داد: سال گذشته یک مصوبه ای در کمیسیون ترافیک داشتیم که دو خیابان بلوارگیلان و حمیدیان بعنوان پایلوت ترافیک انتخاب کردیم که نور، فضای سبز، بریدگیها، آرام سازی ترافیک، پیاده روها و... ازجمله مواردی است که در این طرح مورد توجه قرار میگیرد.

رسولی با بیان اینکه رشت سالمندترین مرکز استان کشور است تصریح کرد: بیش از 10 درصد شهروندان رشت افراد بالای 60 سال هستند و شهما نسبت به این افراد بی رحم است.

وی اضافه کرد: شهرداری طرحی تحت عنوان "رشت شهر دوستدار کودک" داشت که این طرح عقیم ماند. با بی رحمی هایی که با اقشار مختلف سنی می‌شود باید جلوگیری کرد.

11:16؛ در ادامه جلسه محمدرضا پارسی مدیرکل بهزیستی استان به همراه معاونین خود در صحن شورا حاضر شدند.

وی با بیان اینکه  دولت و حکومت خود را متعهد به ایجاد فرصت برابر برای معلولین و سایرین می‌داند اظهار داشت: ما در میان نابینایان و معلولان افراد توانمندی داریم و باید تمام بسترها برای شکوفایی آنها فراهم کنند.

پارسی با بیان اینکه اگر شهری مترقی داشته باشیم و اما در آن متکدی و کودک کار داشته باشیم، امنیت شهر را به خطر خواهیم انداخت ادامه داد: در رشت درحال تاسیس دومین پایگاه خدمات اجتماعی هستیم درحالی که در زاهدان 13 پایگاه خدمات اجتماعی تاسیس شده است!

مدیرکل بهزیستی استان گیلان با بیان اینکه معلولین باید سرمایه اجتماعی تلقی شوند افزود: در پروژه های عمرانی مناسب سازی برای معلولان و نابینایان از سوی پیمانکاران صورت نمی‌گیرد.

پارسی به شناسایی 109 کودک کار اشاره و تصریح کرد: هدف بهزیستی جمع آوری کودکان نیست، بلکه حمایت و خارج کردن آنها از چرخه کار و باز نماندن از تحصیل است.

اقدامات حمایتی، آموزشی، برگزاری کلاسهای هنری، درمانی، ورزشی و... اموری است که به آن پرداختیم.

مدیرکل بهزیستی گیلان به شناسایی و جمع آوری 78 نفر تکدی گر اشاره کرد و ادامه داد: از شهرداری رشت درخواست داریم تا با شهرداری در طرح های بهزیستی گیلان همکاری کنند.

در پایان، با لوح تقدیر از پارسی و همراهان وی قدردانی شد.

11:33؛ فرهاد شوقی ناطق دیگر این جلسه خبر از اعلام وصول طرح سئوال از شهردار رشت با سه امضاء داد و از بی توجهی های شهردار نسبت به پرداخت حقوق نیروهای خدماتی، بیمه پرسنل و وضعیت آسفالت رشت انتقاد کرد.

وی با بیان اینکه دمای آسفالت می‌بایست 150 درجه باشد اذعان داشت: در یکی از خیابان ها دمای آسفالت به حدی بود که به راحتی می‌شد به آن دست زد!

شوقی در خاتمه اظهارات خود با بیان اینکه شهردار رشت نظام پرداخت درستی ارائه نکرد و باید به صحن بیاید و در این خصوص توضیح دهد خواستار مشخص شدن وضعیت وضعیت سپیدرود شد.

11:36؛ نیکومنش نو هی نیز خواستار برگزاری جلسه ای فوری جهت بررسی وضعیت تیم سپیدرود شد.

وی تصریح کرد: شهرداری هزینه های جاری تیم سپیدرود را پرداخت می‌کند، درحالی که هنوز وضعیت آن مشخص نیست.

11:38؛ برابر نظر اکثریت اعضا ساعت 16 امروز در جلسه مشترک کمیسیون برنامه بودجه و کمیسیون فرهنگی وضعیت تیم سپیدرود مشخص خواهد شد.

11:39؛ ختم جلسه.


پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.