صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
82676
تاریخ انتشار:
۱۴ مهر ۹۵
چاپ
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:
اجتماعي

گیلان نو: شهرداری رشت باید ضمن برگزاری مناقصه برای تعیین دفاتری که خدمات برون سپاری را انجام می دهند، لیست اسامی سهامداران دفاتر برنده در مناقصه را منتشر کند تا شایعات در خصوص حضور برخی از مدیران شهرداری یا اعضای شورا در میان سهامداران این دفاتر قوت نگیرد.

به گزارش گیلان نو، مدتی است که شهرداری رشت از عزم جزم خود برای برون سپاری خدمات شهری سخن به میان می آورد و در همین راستا چندی پیش برخی از اعضای شورای شهر رشت و مدیران شهرداری از پروژه های سرمایه گذاری در مشهد بازدید به عمل آوردند.(اینجا را بخوانید)

نگاهی به اظهارات مشابه چند وقت اخیر برخی دیران مناطق شهرداری رشت در خصوص لزوم برون سپاری خدمات، حکایت از آن دارد که شهرداری در حال آماده سازی فضا برای برون سپاری خدمات به برخی دفاتر است. اما این برون سپاری چیست و چه پول هنگفتی را می تواند به جیب صاحبان دفاتر طرف قرارداد شهرداری سرازیر کند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که در صورت عملیاتی شدن این طرح شهروندان شهر رشت برای انجام امور مرتبط با شهرداری دیگر نیازی به مراجعه حضوری به مناطق شهرداری نداشته و می توانند به یکی از دفاتر صاحب صلاحیت بخش خصوصی مراجعه نمایند و در قبال خدماتی که از این دفاتر دریافت می کنند، هزینه هایی را پرداخت می کنند. واضح است که صاحبان این دفاتر با توجه به آمار بالای مراجعه کنندگان به شهرداری رشت می توانند از درآمدی دایمی و تجارتی پرسود در قبال خدماتی که به مراجعان شهرداری ارائه می دهند، بهره مند گردند.

در همین راستا و برای جلوگیری از بروز هرگونه شائبه، شهرداری رشت می بایست پروسه دریافت مجوز برپایی چنین دفاتری را توسط افراد به خصوص زمان شروع و پایان نام نویسی از داوطلبان برای دریافت مجوز را مشخص و از همه مهمتر در مناقصه ای عادلانه و بدون ترک تشریفات، برندگان و افراد دارای صلاحیت برپایی این دفاتر را مشخص نماید. همچنین لیست اسامی سهامداران دفاتر برنده در مناقصه نیز منتشر گردد تا شایعات در خصوص حضور برخی از مدیران شهرداری یا اعضای شورا در میان سهامداران این دفاتر قوت نگیرد.

بدیهی است در صورت امتناع شهرداری از انتشار لیست سهامداران، تاریخ برگزاری مناقصه و سایر جزئیات روند برگزاری مناقصه، تحریریه خزر با ارسال نامه ای به شهرداری از شهردار می خواهد تا بر اساس قانون دسترسی آزاد به اطلاعات جزییات فوق را برای انتشار در اختیار خزر قرار داده یا آن را در پورتال شهرداری منتشر نماید.


پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.