صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
82790
تاریخ انتشار:
۲۸ آبان ۹۵
چاپ
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:
حوادث

گیلان نو: خانم مسنی که همیشه در کنار فرزند نوجوانش که در یکی از مسجد های فومن مکبر نمازگزاران است، دیروز در وسط شهر سیلی خورد تا شاید که با این کار، جلو سیلی خوردن دیگر دستفروشانی که غیرت را بر سرقت ترجیح داده اند باشد

به گزارش گیلان نو، به نقل از کاسپین، پدیده سد معبر که مصادیق آن نیز در قانون صراحتا اعلام شده است، معضل تمام شهرهای کشور است.

یقینا یکی از دلایلی که موجب افزایش این پدیده شده است، بی رحمی صاحبان ملک های تجاری در واگذاری اجاره ای به مستاجران با دریافت مبالغ نجومی و رکود اقتصادی و کم یاب شدن اشتغال پایدار و پردرآمد در کشور است.

با وجود این مشکلات اقتصادی، زن ها و مردهایی هستند که بجای غارت مال دیگران و دست زدن به جرم و بزه، اقدام به دستفروشی می کنند و مطمنا قصد آن ها دهن کجی به قوانین نبوده و پدیدار شدن این موضوع، به نوعی نشات گرفته از عدم تدبیر مسئولان دولتی برای ایجاد دوران در چرخه اقتصادی مناطق مختلف کشور است.

با افزایش پدیده سد معبر و دستفروشی، اکیپ های سد معبر نیز در شهرداری ها تشکیل شد تا به نوعی با این شیوه کسب و کار برخورد کند.

اما بیشتر شهرداری ها که این کار را بی فایده دیده  اقدام به ایجاد بازارچه هایی مخصوص این افراد کردند که اقدام بسیار مناسبی بود.

اما این اقدامات مثبت در شهر فومن هرگز رنگ برنامه ریزی صحیح و عادلانه را به خود ندید تا اینکه در عصر دیروز مامور شهرداری فومن بر روی یک زن فومنی دست زور و نامردی بلند کند و این شهروند را که اگر حتی مجرم نیز باشد دارای حقوق شهروندی و شرافت انسانی است مورد ضرب و شتم و فحاشی قرار دهد.

علاوه بر قوانین، چنین عملی در دین و فرهنگ ایرانی و اسلامی بسیار نهی شده و یقینا هیچ شهروند عادل و عاقلی چنین عملی را برنمی تابد.

امروزه که همه برای فرهنگ و حفظ و توسعه آن می کوشند، ماموران شهرداری فومن فرهنگ را سر بریده و آن را بر روی نیزه کرده اند تا مادر دستفروش در پیش چشمان فرزند نوجوانش با کتک و دست زور، هتک حرمت شود.

شهرداری و شورای اسلامی شهر فومن که مجری طرح مبارزه با سد معبر است، چگونه این افراد را گزینش و برای ساماندهی سد معبر انتخاب می کند؟

آیا این دست زور بر صورت همسر و دختر و نزدیکان یکی از مسئولان شهرداری می خورد، اینگونه روزه سکوت اختیار می شد یا اصلا اینگونه ضربات برای افرادی است که به ناچار و برای دوری از بزهکاری به دست فروشی روی آورده اند؟

همه ما شیعه و پیرو مکتب علی(ع) عادل ترین مرد روی زمین هستیم که در سخنی گوهر باز می فرماید: « اَحسَنِ العَدلِ نصرة المظلوم؛ بهترين عدالت يارى مظلوم است.

هر چقدر که به ابعاد برخورد های زشت و زننده با زن دست فروش فومنی می نگریم جای هیچگونه تکریم و حفظ شرافت را نمی بینیم.

دین مبین و الهی اسلام، دین مساوات و وحدت و یکرنگی است که خداوند در آیه های مختلف، مومنان را به دوری از ظلم و حمایت از مستضعفان سفارش کرده است.

دینی که ما به پیروی از آن افتخار می کنیم، دین زیبایی و مهربانی است که انسان ها را به وحدت و مودت دعوت کرده است.
شهرداری و شورای شهر باید در قبال این حرکت صراحتا پاسخگو بوده و از اتفاق مجدد این حرکت ناپسند و غیرانسانی جلوگیری کند تا شهرستان فومن که فرهنگ را به دنیا صادر کرده، چهره اش کدر نشود.

پیامبر اعظم (صلی الله علیه وآله و سلم) در سفارش به مسئولان نیز اینگونه فرمودند: «کلکم راع و کلکم مسؤول عن رعیته» به راستی كه همه شما حافظ و سرپرستید و همه شما جوابگوی مردم زیردست خود هستید.»

خانم مسنی که همیشه در کنار فرزند نوجوانش که در یکی از مسجد های فومن مکبر نمازگزاران است، ذیروز در وسط شهر سیلی خورد تا شاید که با این کار، جلو سیلی خوردن دیگر دستفروشانی که غیرت را بر سرقت ترجیح داده اند باشد.

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.