صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
82776
تاریخ انتشار:
۲۳ آبان ۹۵
چاپ
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:
اجتماعي
اسماعیل حاجی پور؛

گیلان نو: صد و شصت و پنجمین جلسه علنی شورای شهر رشت صبح امروز  برگزار شد.

به گزارش گیلان نو،صدو شصت و پنجمین جلسه علنی شورای شهر رشت صبح امروز در عمارت شورا برگزار شد.

09:57؛ مسعودکاظمی رئیس جلسه ضمن تسلیت شهادت محسن خزایی،روز کتاب و کتابخوانی را تبریک گفت.

10:09؛ فاطمه شیرزاد بعنوان اولین ناطق جلسه،شهادت محسن خزایی را تبریک و تسلیت گفت.

وی به لزوم توجه مسئولان به جامعه اوتیسم گیلان اشاره و خواستار لزوم تمهیدات بیشتر برای بیماران اتوسیم شد.

شیرزاد شرایط این بیماران راخاص دانست و گفت:در مدارس اتوسیم ببیشتر و به طور ویژه تر به این عزیزان توجه شود.

این عضو شورای شهر رشت اعزام کارمندان شهرداری به مراسم اربعین را کار ارزشمندی عنوان و از کسانی که در این مراسم شرکت کردند تشکر کرد.

وی به لزوم پردخت به موقع و همزمان حقوق پاکبانان،آتش نشانان و کارکنان فضای سبز اشاره و تاکید کرد؛پاداش و هدیه روز آتش نشان(۷مهر) هنوز پرداخت نشده،که در آن تسریع شد.

10:17؛ اسماعیل حاجی پور بعنوان ناطق دیگر جلسه شهادت محسن خزائی را تسلیت گفت.

وی به زحمات شهرداران ادوار گذشته رشت اشاره و گفت: هرکدام از آنها کارهای ماندگاری انجام دادند.

حاجی پور ثابت قدم را شخصی با توانایی اجرایی بالا و هوشمند دانست و افزود: شهردار را زمانی میتوانیم موفق بدانیم که در مدار قانون،مقررات و انضباط مالی حرکت کند.

این عضو شورای شهر رشت ادامه داد: شهرداری رشت حدود 150میلیارد تومان بدهکاری دارد! شهردار همان بودجه شورا و مصوبات ما را تحقق ببخشد و کار بزرگتری از وی نمیخواهیم.

وی اضافه کرد: یک سری کارهای غیرقانونی در شهرداری انجام می‌شود که از شهردار می‌خواهیم جلوی این تخلفات را بگیرد و آن را در مسیر و مدار قانون هدایت  کند.

حاجی پور با بیان اینکه شهرداری باید حق ۵درصد آموزش و پرورش و کتابخانه ها را پرداخت کند، تاکید کرد: انباشته شدن حقوق دستگاه های دیگر وجاهت قانونی ندارد.

عضو شورای شهر رشت با تاکید بر لزوم پرداخت به موقع حقوق کارگران،مالیات،بیمه پیمانکاران و... نسبت به جذب پرسنل در شهرداری انتقاد و تاکید کرد: اینکه پشت دست با یک شرکت قرارداد ببندیم و بعد بگوئیم به این شرط که من نیرو معرفی کنم و ... زیبنده نیست.

وی از شهردار رشت خواست تا گزارشی ارایه دهد که در سازمان عمران شهرداری چه میگذرد؟

اسماعیل حاجی پور درخاتمه تصریح کرد: دلم برای محمودباقری خطیبانی تنگ شده است و امیدوارم هرکجا هست سالم وتندرست باشد. مانند محمودباقری در شورا نداشتیم و هیچ وقت دیگر مانند او نخواهد آمد.

10:43؛ رفیعی نوده بعنوان ناطق دیگر این جلسه ضمن تسلیت شهادت محسن خزائی خبرنگار اعزامی سوریه تصریح کرد؛ بنده از منتقدان و مخالفان همیشگی آقای ثابت  بوده و هستم. منتقد و مخالف نه به شخصیت حقیقی آقای ثابت قدم، بلکه بنده به عملکرد و شخصیت حقوقی ایشان منتقد هستم.

این عضو شورای شهر رشت از شهردار خواست تا تحت فشار هیچ یک از اعضاء شورای شهر قرار نگیرد و از بریز و بپاشهای بی مورد و جشن های بی فایده  در رشت خودداری کرده و بجای اینکارها حقوق عقب افتاده کارگران را پرداخت کنند.

رفیعی در خاتمه خواستار سازماندهی  ورودی های شهر رشت شد و خواستار تسریع در روند انجام پروژه ها شد.

رفیعی تکرار و تاکید داشت: بعضی از اعضاء شورای شهر رشت که قصد کاندیداتوری در انتخابات آتی را دارند به دنبال تخریب دیگران و استفاده شخصی از امکانات شهرداری هستند که علوی نسبت به سخنان رفیعی اعتراض کرد!

رفیعی با کنایه در واکنش به سخنان علوی گفت:"حق باشماست! بله!حق باشماست!"

11:00؛ افزایش ردیف های اعتباری هزینه جشن ها و پذیرایی، جابه جایی ردیف های عمرانی بودجه منطقه 1،جابه جایی دو ردیف های عمرانی بودجه منطقه 3، اخذ مجوز اصلاح هزینه روابط عمومی و تبلیغات و اسپانسر بانوان سپید رود، اصلاح کد برای ایجاد کد تعمیر روشنایی پل های خوش انس و زیر گذر رجایی، حمایت مالی از ر ضا قوامی پور جهت شرکت در فستیوال  کنفرانس جهانی نانو در ایالات آریزونا و اخذ مجوز خرید سهام سپید رود در رشت توسط شهرداری از مهمترین طرح ها و لوایح صدوشصت و پنجمین جلسه علنی امروز شورای شهر رشت بود که مورد بررسی و بحث قرار گرفت.

11:18؛ خرید تیم سپیدرود رشت به طور دوفوریت مورد مخالفت قرار گرفت و بطور عادی به کمیسیون مربوط ارجاع شد.

11:20؛ شهردار رشت به همراه مجتبی ماه پسند در صحن شورا حاضر شد.

11:32؛ محمودباقری خطیبانی که به عنوان مدافع حرم به سوریه اعزام شده است به همراه سید رضا موسوی روزان غایبین این جلسه ی شورای شهر رشت هستند.

11:36؛ شهردار رشت با بیان اینکه بحث زیر گذر شهید رجایی تا هفته ی آینده شروع به کار خواهد کرد اظهار داشت: توسعه فضای سبز نیز در رشت صورت خواهد پذیرفت.

وی همچنین تاکید کرد: روسازی آسفالت و جمع آوری آبهای سطحی نیز باید صورت بگیرد.

ثابت قدم در خصوص اینکه پیاده راه بافت مرکزی شهرداری رشت تحویل نهایی داده نشده است اظهار داشت: این موضوع به علت مشکلات مالی بوده است.

11:45؛ امیرحسین علوی، عضو شورای شهر رشت در خصوص بحث پیاده راه مرکزی شهر رشت اظهار داشت: بنده در بحث پیاده راه به موافق و مخالف آن کاری ندارم، این پروژه  افتتاح شد اما امروز میبینیم که در عرض شش ماه در حال تخریب است! این مسائل را چکسی میخواهد پاسخگو باشد؟!

علوی با بیان اینکه از دادگستری کارشناس بگیرید افزود: این تخریب ها دو عامل دارد، عامل اول طراحی معیوب و عامل دوم آن اجرای ضعیف آن است.

وی تاکید کرد: شورا نسبت به برآورد این طراحی معیوب و اجرای ضعیف باید پییگیر باشد.

11:59؛ مسعودکاظمی رئیس شورای شهر رشت، از وضعیت ترافیکی شهر، کیوسکهای غیرمجاز بانک شهر، سگهای ولگرد و... انتقاد کرد.

محمدعلی رفیعی نودهی در امتداد سخنان کاظمی گفت: در بسیاری از موارد که شهروندان ناشی از پروژه های درحال انجام در شهر آسیب می‌بینند و از شهرداری شکایت می‌کنند، شهرداری محکوم می‌شود که دلیل عمده آن هم عدم حضور وکیل شهرداری در دادگاه و صدور رای غیابی است.

رفیعی نودهی پیشنهاد داد شهرداری کمیسیونی تشکیل دهد و اگر اتفاقی برای شهروندی افتاد دوستانه آن را حل کند و از حجم پرونده های زیاد شهرداری بکاهد.

12:09؛ در ادامه مجید رجبی ویسرودی در انتقاد به ثابت قدم گفت: آقای شهردار! از افتتاحیه های نمایشی و تبلیغی در شهر خودداری کنید. شما برای 22 پل عابر پیاده که از یک ردیف بودجه و یک مصوبه بود 22 افتتاحیه درنظر گرفتید!

رجبی ادامه داد: در هر پارک هر صدمتر یا دویست متر افتتاحیه میگیرید!شان و جایگاه شورای شهر و شهرداری را حفظ کنید.

این عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه برخی از دوستان و اعضاء شورا مانند آقای حاجی پور مبالغه می‌کنند که شما خیلی باهوش اید!، تصریح کرد؛ بنده معتقدم هوش شما در حد معمولی است!

وی در خاتمه یادآور شد: بخاطر دارید که روز استیضاح آمدید و دور پارک سبزه میدان را مسدود کردید تا بقول خودتان آرام سازی انجام دهید! و به مردم بگوئید من درحال انجام کار هستم و ایراد از شوراست!؟ این کار آرام سازی نیست!

12:30؛ کارگرنیا گفت: قرار بود شهرداری رشت برای اربعین در سامرا کار نظافت و نگهداری رشت را انجام دهد و ماشین آلات و ... ببرند،اما در خبرها خواندیم که تبریز چنین کوظیفه ای را برعهده گرفته!!

وی ادامه داد: شهردار پاسخ دهد که آیا اینکار نیاز به مصوبه شورا دارد یا خیر؟و ماشین آلات شهرداری برای انتقال به سامرا مجوز گرفته است یا خیر؟

12:31؛ ثابت قدم در این خصوص گفت: درخصوص این موضوع اطلاع دقیق ندارم!از لحاظ حقوقی بررسی می‌کنم!

وی ادامه داد: از این پس برای پروژه های شهرداری افتتاحیه برگزار نمیکنیم تا هم شائبه کار تبلیغاتی به وجود نیاد و هم در هزینه های شهرداری صرفه جویی کنیم.

12:33؛ کاظمی درخاتمه مرخصی محمودباقری خطیبانی را مطرح کرد و گفت: استدعا دارم با مرخصی ایشان که مدافع حرم هستند موافقت کنید که با رای و نظر کل اعضاء حاضر با این مرخصی موافقت شد.

12:34؛ جلسه بعدی شورا 7 آذر 1395 برگزار خواهد شد.

12:35؛ ختم جلسه

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.