صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
72107
تاریخ انتشار:
۲۵ فروردین ۹۵
چاپ
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:
اجتماعي

گیلان نو: تقریبا 90% این بودجه برای بافت مرکزی شهر در نظر گرفته می شود که تلقی بنده این است که دکتر ثابت قدم اعتقادی به حاشیه شهر ندارد اما اینکه چرا اعتقادی به این مناطق از شهر ندارد را خودش باید پاسخگو باشد!

به گزارش گیلان نو، مجید رجبی ویسرودی، عضو شورای شهر رشت در خصوص دلیل عدم تصویب بودجه پیشنهادی شهردار رشت گفت: بودجه ی شهرداری حدودا 850 میلیارد تومان است، چیزی حدود 700 میلیارد تومان آن برای پروژه های عمرانی است و مابقی برای هزینه های جاری و پرسنلی می باشد. از این مبلغ حدودا 700 میلیارد تومانی چیزی نزدیک به 350 تا 400 میلیارد تومان آن مربوط به هزینه های مطالعاتی، تملک مسیرها و بازآفرینی است. 

عضو شورای شهر رشت ادامه داد: بنده معتقدم پروژه های عمرانی باید به گونه ای باشد که بیاییم برآیند پروژه ها و بازخورد آنان را بررسی کنیم. مثلا وقتی خیابان علم الهدی را حذف کردیم و روابط شرق به غرب و شمال به جنوب شهر رشت قطع شده است، با پروژه ای تحت عنوان روگذر یا زیر گذر این ارتباط شهری وصل شود. نه اینکه این 400 میلیارد تومان را صرف هزینه هایی در هسته ی مرکزی شهر کنیم و عملا حاشیه ی شهر را کنار بزنیم.

عضو کمیسیون عمران شورای شهر رشت افزود: اعتقاد بنده این است که در سال جاری پروژه ها باید به گونه ای باشد که ایجاد پروژه های جدید عمرانی را داشته باشیم و در سال آینده به تملک و بازآفرینی بپردازیم.

رجبی تصریح کرد: در بودجه ی در نظر گرفته شده بیشترین هزینه برای تملک و بازآفرینی و مطالعه بوده و نگاهی به حاشیه ی شهر در نظر گرفته نشده است. بخش اعظم این بودجه در هسته ی مرکزی شهر دپیش بینی شده و مناطقی مانند حمیدیان، عینک و سایر نقاط دیگر در این بودجه چندان مورد توجه قرار نگرفته اند، این درحالیست که مردم این مناطق هم شهروندان این شهر هستند، آنها نیز عوارض و مالیات می دهند و برای آنها نیز باید پروژه در نظر گرفته شود و خدمات شهری باید شامل حال آن ها هم شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: تقریبا 90% این بودجه برای بافت مرکزی شهر در نظر گرفته می شود که تلقی بنده این است که دکتر ثابت قدم اعتقادی به حاشیه شهر ندارد اما اینکه چرا اعتقادی به این مناطق از شهر ندارد را خودش باید پاسخگو باشد! نگاه بنده این است که اگر قرار است در هسته ی مرکزی شهر پروژه ی بازآفرینی انجام شود، باید در نخودچر هم انجام گیرد. اگر قرار است در مرکز شهر آسفالت انجام شود در حمیدیان و عینک هم باید این آسفالت انجام شود. زیرا آنهایی که در حاشیه ی شهر هستند واقعا در محدودیت هستند.

وی افزود: با توجه به اینکه اکثر زمین های این مناطق نسقی هستند، نه به آنها پروانه داده می شود، نه آب، نه گاز، نه برق و نه آسفالت! و در واقع هیچ خدماتی به این مناطق از شهر داده نمی شود.

رجبی ادامه داد: آنچه که امروز بنده به آن اعتقاد دارم این است که مردم حاشیه ی شهر رشت در انتخابات حضور بسیار فعال تری داشته اند و هرجا که نیاز بود از آرمان های امام(ره) و انقلاب اسلامی دفاع شود، در میدان حضور داشتند و آبروی نظام هستند اما امروز بی توجهی بسیاری در مباحث عمرانی به آنها می شود.

وی در خصوص کنده کاری های اخیر در پیاده راه فرهنگی و تعمیرات مجدد آبنمای میدان شهرداری رشت گفت: در شرایط عمومی پیمان اگر 95% از پروژه آماده ی بهره برداری باشد، پیمانکار اجازه دارد که پروژه را افتتاح کند. حال پیمانکار احساس کرده که این پروژه قابل بهره برداری است و برای افتتاح آن اقدام کرده تا پس از افتتاح 5% مابقی را انجام دهد.

عضو شورای شهر رشت ادامه داد: از نظر بنده پیاده راه سازی، منطقی ندارد، اینکه یک منطقه را آسفالت کنیم و در برف و باران و حتی آفتاب سوزان تابستان هم سایه بانی نداشته باشد که در زیر آن کسی بایستد، معقول نیست. اگر کسی بخواهد وسط چله ی آفتاب بایستد خب می رود وسط بیابان! چه نیازی به خیابان دارد؟! باتوجه به اینکه هیچ درختی در سطح پیاده راه نیست و یا حتی سایه بانی در آن ایجاد نشده بنده به عنوان یک مسافر اگر بخواهم به جایی بروم طبیعتا در فصل تابستان به جایی خواهم رفت که سایه بانی داشته باشد و اندکی خنک باشد و در فصل بارندگی به جایی می روم که سرپناه و سایه بانی در آن وجود داشته باشد. و چیزی که امروز وجود دارد همان کویر است که نه درختی دارد و نه سایه بانی، حال این اعتقاد شهردار رشت است که پیاده راه انجام شود./خزرآنلاین


پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.