صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
82832
تاریخ انتشار:
۱۳ آذر ۹۵
چاپ
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:
اجتماعي
مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان:

گیلان نو: مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان با بیان اینکه مقام معظم رهبری میرزاکوچک خان را چهره نمونه و اسطوره معرفی می‌کنند گفت: نهضت میرزاکوچک در راستای تحقق اهداف دینی بوده است.

به گزارش گیلان نو، حجت‌الاسلام والمسلمین جمال یاری پیش از ظهر امروز در مراسم یادواره میرزاکوچک خان جنگلی و شهدای روحانی در مسجد سلیمانداراب رشت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره 150 شهید روحانی گیلان اظهار داشت: کشور ایران با توجه به فرهنگ کهن و تمدن قوی همواره مورد توجه سیاستمداران،فرهنگ دوستان و حاکمان بوده است.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان ملت ایران را ملتی شجاع،مقاوم، مبارز و موحد عنوان کرد و گفت: ملت ایران هیچ‌گاه در برابر هجوم و تهدیدات دشمن تسلیم نشده است و پشتوانه فطری و اعتقادی ملت ما اسلام است.
وی جهاد را برنامه تدوینی اسلام در حوزه دفاعی دانست و بیان کرد: در این راستا شخصیت‌هایی در طول تاریخ اهتمام ویژه داشته‌اند و همواره برای دفاع از میهن و منافع ملی پیشگام بودند.
یاری تصریح کرد: کشور ایران شخصیت‌هایی در طول تاریخ داشته که در دفاع از منافع ملی ازهیچ چیز دریغ نکرده است و میرزاکوچک یکی از شخصیت‌های نمونه مبارز در ایران است.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان با بیان اینکه میرزاکوچک خان یکی از رهبران نهضت مشروطه بود اظهار کرد: میرزاکوچک خان با قدرت‌های بزرگ دنیای آن روز به مقابله پرداخت و فردی شجاع و مظلوم بود.
یاری استان گیلان را از جمله استان‌های پیشگام در مشروطه دانست و بیان کرد: عالمان و مراجعی در کشور داشتیم که با پیروی از مراجع نجف برای مبارزه با استبداد قیام کردند.
وی با بیان اینکه میرزاکوچک خان به‌صورت ویژه برای مبارزه با استبداد وارد میدان شد عنوان کرد: میرزاکوچک خان شاگرد مرحوم سید عبدالوهاب صالح ضیابری بود و توانست در میدان جهاد از خود قابلیت و لیاقت نشان دهد.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان با اشاره به اینکه روحیه مقاومت و استقامت در میرزا موج می‌زد بیان کرد: میرزا نمی‌توانست شاهد تجاوز بیگانگان به کشور ما باشد و به مبارزه با استکبار زمان پرداخت.
وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در سفر سال 80 خود به گیلان به نهضت جنگل و نقش میرزاکوچک خان اشاره کردند عنوان کرد: مقام معظم رهبری میرزاکوچک را در راه مقابله با استبداد دشمنان به‌عنوان یک نمونه و الگو معرفی می‌کند.

یاری تصریح کرد: مقام معظم رهبری از میرزاکوچک خان جنگلی به‌عنوان یک چهره ناب مبارز اسلامی کامل یاد می‌کنند و ما موظفیم یاد این روحانی شهید را گرامی بداریم.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان با بیان اینکه در طول تاریخ بعضی از جریان‌ها به‌دنبال تخریب چهره میرزاکوچک بودند تاکید کرد: نهضت میرزاکوچک در راستای تحقق اهداف دینی بوده است.
وی شخصیت میرزاکوچک خان را مایه عزت, اقتدار ملی و مذهبی دانست و بیان کرد: شهید مدرس نیز یکی از شهدایی بود که به معنای واقعی از نهضت جنگل دفاع کرد.
یاری با اشاره به اینکه نباید به آسانی از شخصیت‌هایی که مایه عزت ملی می‌شوند عبور کنیم خاطرنشان کرد: باید ارزش‌های انقلاب اسلامی را حفظ کنیم و به جوانان بیاموزیم.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان با بیان اینکه جوانان گیلانی باید بدانند روزی دو ابر قدرت روسیه و انگلیس کشور را تسخیر کرده بودند بیان کرد: میرزاکوچک خان به مبارزه با ابرقدرت‌های زمانه پرداخت.
یاری تصریح کرد: رزمندگان ما امروزه در سوریه, لبنان و عراق به مقابله با دشمنان می‌پردازند و پیکرشان با افتخار به ایران برمی‌گردد.
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری میرزاکوچک خان را چهره نمونه و اسطوره معرفی می‌کنند بیان کرد: میرزاکوچک خان فردی مظلوم اما موثر بود و مایه افتخار گیلانی‌ها است که فردی یک قرن پیش به مبارزه با استکبار برخواسته است.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان با بیان اینکه رضا شاه با تحریک روس‌ها به مبارزه با نهضت جنگل برخواست گفت: مردم میرزاکوچک را همراهی کردند ولی در این میان عده‌ای به میرزا خیانت کردند.
یاری خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی حاصل خون شهدا است و از صدر اسلام تاکنون مدیون خون شهدا هستیم.


پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.