صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
51614
تاریخ انتشار:
۱۸ دی ۹۴
چاپ
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:
سياست

گیلان نو: حکومت آل‌سعود این موضوع را بداند اگر حکم اعدام آیت‌الله نمر را اجرایی کند قطعاً نابود می‌شود و مسلمانان علیه این حکومت قیام می‌کنند.

به گزارش گیلان نو به نقل از تسنیم، آیت‌الله محسن فقیهی در گفت‌وگویی با اشاره به حکم اعدام آیت‌الله نمر از علمای برجسته شیعه عربستان اظهار داشت: آیت‌الله شیخ نمر احساس مسئولیت کرد تا مطالبی را بیان کند و در راه اسلام قدم بردارد که این حرکت باید از سوی علمای اسلام مورد توجه قرار بگیرد و وی را مورد حمایت خویش قرار دهند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر لزوم موضع‌گیری مراجع تقلید در زمینه صدور حکم اعدام شیخ‌نمر عنوان کرد: علمای اسلام و به‌ویژه علمای اهل سنت و الازهر در رابطه با صدور حکم آیت‌الله نمر اقدام جدی انجام دهند و از دولت آل‌سعود بخواهند تا این حکم را اجرا نکند.

استاد حوزه علمیه تصریح کرد: یکی از مسائلی که باید مورد توجه همه مسلمانان و علمای شیعه و سنی قرار بگیرد، این است که در رابطه با صدور حکم اعدام آیت‌الله نمر توسط آل‌سعود، احساس مسئولیت کنند.

وی با اشاره به پیامدهای اجرای حکم آیت‌الله نمر تصریح کرد: اگر علمای اسلام همت کرده و نسبت به صدور حکم اعدام آیت‌ الله نمر اعتراض کنند، اقدام آن‌ها اثر می‌کند، حکومت آل‌سعود این موضوع را بداند اگر حکم اعدام آیت‌الله نمر را اجرایی کند قطعاً نابود می‌شود و مسلمانان علیه حکومت آل سعود قیام می‌کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه رژیم سعودی با اعدام آیت‌الله نمر کار خود را سخت‌تر می‌کند گفت: اعدام شیخ نمر سبب می‌شود تا پرونده ننگین رژیم سعودی سیاه‌تر شود.

آیت الله فقیهی با اشاره به حملات رژیم آل سعود علیه ملت یمن اظهار داشت: با توجه به حمله عربستان به یمن  خاندان آل سعود در کشور عربستان منفور واقع شده است، آل سعود این موضوع را بداند که سلطنت پایدار نیست بلکه باید حکومت مردمی در عربستان حاکم شود چون دوران  موروثی بودن حکومت گذشته است.

استاد حوزه علمیه با اشاره به حملات آل‌سعود علیه غیرنظامیان یمنی بیان کرد: کشتار کودکان و زنان و زندانی‌کردن بی‌گناهان سبب نابودشدن حکومت آل‌سعود می‌شود.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به فاجعه خونین مِنا بیان کرد: پرونده سیاه عربستان با حادثه غمبار منا تکمیل شد و آبروی آل‌سعود در دنیا رفت.

آیت‌الله فقیهی با اشاره به حمایت‌های رژیم آل‌سعود از گروهک تکفیری داعش اظهار داشت: امروز داعش را همه مسلمانان جهان محکوم می‌کنند ولی رژیم آل‌سعود طرفدار داعش است و به کمک مالی و تسلیحاتی این گروه منحرف می‌پردازد.

وی با تاکید بر لزوم ورود مسئولان کشورمان در مسئله اعدام حکم شیخ نمر بیان کرد: وزارت خارجه و دولت با دیپلماسی فعال خود تلاش کنند از اعدام شیخ نمر جلوگیری شود تا این جنایت بزرگ اتفاق نیفتد و خون شخص بی‌گناهی چون “شیخ نمر” روی زمین نریزد.

آیت‌الله فقیهی عنوان کرد: دولت جمهوری اسلامی در جامعه بین‌الملل فعال است و کشورهای جهان با ایران روابط خوب و مناسبی دارند، کشورهای جهان با هماهنگی یکدیگر به رژیم سعودی فشار بیاورند تا حکم اعدام “شیخ نمر” اجرا نشود.


پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.