صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
82848
تاریخ انتشار:
۱۶ آذر ۹۵
چاپ
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:
اجتماعي

گيلان نو: با اين وصف بايد گفت فرماندار رشت در اظهارات بيانيه وار خود نه تنها پاسخي به ادعاي ثابت قدم مبني بر عدم کمک دولت در رفع بحران آبهاي سطحي مي دهد بلکه پا را از اين نيز فراتر نهاده و اين پروژه را ماحصل تاکيدات استاندار و وعده تحقق يافته وي مي داند.

به گزارش گیلان نو، سید عیسی مهدوی، فرماندار رشت امروز با ارسال جوابیه ای نسبت به قسمتی از اظهارات ثابت قدم در مراسم بهره برداری از 5 پروژه هدایت آب های سطحی شهر رشت واکنش نشان داد.
وی در واکنش به اظهارات ثابت قدم شهردار رشت در رابطه باعدم کمک دولت در رفع بحران آبهای سطحی رشت، اظهار کرد: علاوه بر پشتیبانی اجتماعی و امنیتی هماهنگی های دستگاه ها در اجرای بدون مشکل و سرعت پروژه از جمله هماهنگی های انتظامی, ترافیکی, شرکت های تاسیسات و تامین مصالح با اعلام نظر مدیریت بحران استان گیلان تا کنون مبلغی حدود ۸ میلیارد تومان از سرفصل های دولتی موارد مربوط به بحران به این پروژه در قالب خرید لوله و…کمک شده است.
این قسمت از اظهارات فرماندار رشت را می توان نوعی تنویر افکار عمومی توسط یک فرماندار دولتی نسبت به ادعای یک مسئول غیردولتی در خصوص عدم همراهی و کمک دولت در یک پروژه عمرانی مهم و تاثیرگزار دانست. اما واکنش فرماندار رشت به اظهارات ثابت قدم تنها به همین موضوع خلاصه نمی شود.
مهدوی در قسمت دوم بیانیه جوابیه فرم خود با بیان اینکه امیدوار است همه مردم رشت از منافع این پروژه بهره مند گردند، این پروژه را وعده تحقق یافته و مورد تاکید مدیریت عالی دولت در استان یعنی شخص استاندار گیلان می نامد و می گوید: از زحمات شهرداران قبلی و فعلی و پرسنل زحمتکش شهرداری, شهرداری های مناطق و صبر و تحمل مردم خوب شهر رشت در اجرای پروژه هدایت آب های سطحی تقدیر و تشکر می گردد و امیدواریم منافع این پروژه که مورد تاکید مدیریت عالی دولت در استان و وعده تحقق یافته ایشان است همه مردم شهر رشت بهره مند گردند.
با این وصف باید گفت فرماندار رشت در اظهارات بیانیه وار خود نه تنها پاسخی به ادعای ثابت قدم مبنی بر عدم کمک دولت در رفع بحران آبهای سطحی می دهد بلکه پا را از این نیز فراتر نهاده و این پروژه را ماحصل تاکیدات استاندار و وعده تحقق یافته وی می داند.
فارغ از آن که این پروژه حیاتی تا چه اندازه به سرانجام رسیده و اصلا پیشرفت آن تا همین جا هم مرهون حمایت دولت و تاکید استاندار بوده یا تلاش شهردار و هزینه کرد از محل درآمد شهروندان، گویا روند حمایت های فرمانداری رشت از ثابت قدم تا وقتی که وی انتقاد و اعتراضی به عملکرد حمایتی دولت در شهر نداشته باشد، ادامه می یابد!
مهدوی که روزگاری صراحتا بر نقش خود در تغییر روند استیضاح شهردار رشت صحه می گذارد، حالا که پای ثابت قدم به انتقاد از عملکرد دولت و به تبع آن استانداری گیلان در پروژه هدایت روان آب های سطحی باز می شود، خیلی زود با ارسال بیانیه ای نسبت به این اظهارات موضع گیری می نماید.
ای کاش فرماندار رشت که بنا به اخبار منتشر شده در برخی پایگاه های خبری روزهای پایانی تصدی خود بر راس فرمانداری رشت را سپری می کند، با توجه به نقش نظارتی خود، چنین بیانیه هایی را هم در خصوص بسیاری از مشکلات شهری موجود و حتی شائبه های مربوط به حوزه کاری خود به خصوص در روند انتصاب مشاورانش صادر می کرد.


پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.