صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
82881
تاریخ انتشار:
۲۱ آذر ۹۵
چاپ
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:
اجتماعي

گیلان نو: صد و شصت و هشتمین جلسه علنی شورای شهر رشت در صحن شورای این شهر برگزار شد.

به گزارش گیلان نو، صد و شصت و هشتمین جلسه علنی شورای شهر رشت هم اکنون با قرائت قرآن و سرود ملی جمهوری اسلامی درحال برگزاری است.
10:15
فاطمه شیرزاد، فرانک پیشگر، اسماعیل حاجی پور، محمدحسین واثق کارگرنیا، محمودباقری خطیبانی، عباس صابر، مسعود کاظمی، حجت جذب، فرهادشوقی، رضا رسولی و سیدرضا موسوی روزان از حاضرین جلسه هستند.

10:16؛ فرهاد شوقی بعنوان منشی جلسه، فرازهایی از وصیت نامه شهیدعلیرضا خراط نژاد را قرائت کرد.
10:18؛ مسعود کاظمی بعنوان رئیس جلسه ضمن گرامیداشت هفته وحدت، ۲۶ آذر روز ایمنی را تبریک گفت، وی همچنین از بازگشت محمودباقری خطیبانی از سوریه ابراز خوشحالی کرد.
10:22؛ محمودباقری خطیبانی به عنوان ناطق پیش از دستور این جلسه اظهار داشت: روز اعزامم به سوریه یکباره تماس گرفتند و گفتند بیائید، نتوانستم با برخی بزرگان خداحافظی کنم که از آن عزیزان عذرخواهی می‌کنم.
از ایران بسوی دمشق حرکت کردیم و از دمشق نیز به حلب رفتیم. بعد از مستقر شدن در یکی از پادگان ها به یکی از خط ها اعزام شدم. افتخار این را پیدا کردم که در محل شهادت شهیدان طاهرنیا، یعقوب زاده و سیرت نیا حضور پیدا کنم.
باقری بیان داشت: در محل آکادمی حلبی که ما حضور داشتیم از چند طرف محاصره بودیم. از یکسو داعش، سوی دیگر النصره و از سمتی دیگر فتح الشام.
وی به شهامت جوانان گیلان در جبهه های جنگ سوریه اشاره و تصریح کرد: سردار قاسم سلیمانی در یکی از دیدارهای خود گفت: "من کرمانی هستم، اما وقتی نیروهای گیلان در فتح نبل و الزهرا را دیدم، یک اطمینان خاطر از گیلانی ها برایم ایجاد شد و من خود را یک رشتی می‌دانم".
عضو شورای شهر رشت تاکید کرد: "در اولین اعزامی که بتوانم از گیلان برای دفاع از حرم به سوریه خواهم رفت."
10:41؛ فاطمه شیرزاد بعنوان یکی دیگر از ناطقان پیش از دستور این جلسه، خواستار توجه به مصوبه پارک آبی، اتمام سالن باقرآباد، سامانکده زنان و تسریع در بودجه 96 شد.
شیرزاد تصریح کرد: آقای شهردار در نشست خبری خود اعلام کردند هشت نفر از بدهکاران دانه درشت، بدهی خود را به شهرداری پرداخت کردند. از رئیس شورای شهر تقاضا داریم تا نامه ای به شهردار ارسال کنند و میزان این مبلغ را استعلام بگیرند.
این عضو شورای شهر خطاب به ثابت قدم گفت؛ از محل دریافت این مطالبات، کسورات بیمه و معوقات سازمان‌ها، پاکبانان، رانندگان اتوبوس و... را پرداخت کنند.
10:51؛ مجید رجبی ویسرودی، محمدعلی رفیعی نوده و امیرحسین علوی در جلسه حاضر شدند.
11:08؛ شیوه نامه تقسیط بدهی مودیان شهرداری در مناطق پنجگانه، اصلاحیه وضع برخی از مواد عوارض شهرداری  و اخذ مجوز سهام سپیدرود از اهم لوایح مورد بحث این جلسه است.
11:18؛ علوی با بیان اینکه آقای پورمحسن مالک باشگاه سپیدرود با تنظیم دادخواست از مسعود رهنما مدیرکل ورزش و جوانان گیلان در دیوان عدالت شکایت کرده است، درخصوص خرید تیم سپیدرود گفت: موافقین و مخالفین لایحه خرید سهام سپیدرود رشت نظرات و پیشنهاد خود را از جمیع جهات اعلام کنند.
11:19؛ موسوی روزان اظهار داشت: بنده بعنوان حامی تیم سپیدرود و رئیس کمیسیون فرهنگی مطالبی را می‌خواهم بیان کنم. هواداران تیم هایی مثل داماش، سپیدرود و ملوان فراتر از گیلان اند. تیم سپیدرود قدمتی پنجاه ساله دارد و حمایتهای مردمی، مسئولان شهری و حتی سیاسیون و فعالان اجتماعی می تواند به این تیم کمک کند.
روزان ادامه داد: نگاه نخست بنده این است، امروز شورا تیم سپیدرود را خریداری کند، اما اگر هم این اتفاق نیفتاد در هر برهه و شرایط به این تیم کمک کنند. حمایت از سپیدرود، حمایت از ورزش و سلامت است.
عضو شورای شهر رشت بیان کرد: ما در گیلان رشته‌های ورزشی زیادی داریم، تکواندو، بوکس، کاراته، شمشیربازی و... بیش از هفتاد هیئت درحال فعالیت است، اما تیم سپیدرود از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بنده از همه دوستان تقاضا دارم به خرید مالکیت تیم سپیدرود رای دهند.
روزان افزود: در زمان خرید، طلبکاران از تیم، هزینه های جاری تیم و...  مشخص گردد. پیشنهاد من این است؛ هیئت سه نفره ای از اعضاء شورا تعیین کنیم تا این موارد را بررسی کنند.
11:39؛ اسماعیل حاجی پور گفت: زمانی که شهرداری های مختلف تیم داری کردند گفتند؛ شهرداری رشت نمی تواند تیم داری کند. هر چه می شود ما را  به انتخابات متصل می‌کنند! مگر ما دور قبل با رای تیم سپیدرود در شورا وارد شدیم؟
وی افزود: اگر امروز به تیم سپیدرود کمک نکنیم، این تیم نابود می‌شود. اگر امروز به تیم سپیدرود کمک نکنیم، این تیم نابود می‌شود. اگر قرار است کمکی کنیم، امروز باید اینکار را انجام دهیم. نوشدارو بعد از مرگ سهراب فایده ای ندارد، فردا دیر است. امروز باید به این تیم کمک کنیم.
11:58 رجبی گفت: طرح دعوی این باشگاه هنوز مشخص نیست، قانوناً هر معامله ای که اول آن ایراد داشته باشد، تمام معاملات بعدی آن باطل است.
وی افزود: تا زمانی که شکایت آقای پورمحسن بعنوان مالک تیم سپیدرود تعیین تکلیف نشود، ما نمی‌توانیم خرید این تیم را به سرانجام برسانیم. خواهش من این است که احساسی تصمیم نگیریم.
12:02 مظفر نیکومنش با بیان اینکه طرف حساب شورای شهر و شهرداری، اداره کل ورزش و جوانان گیلان است گفت: حتما اداره ورزش و جوانان در جریان مسائل حقوقی آن هستند که می‌خواهد این تیم را واگذار کند.
وی ادامه داد: در سطح کشور ۱۸شهرداری دارای تیم است، اما شهرداری رشت در این خصوص عقب مانده است.
12:06 مسعود کاظمی با بیان اینکه ساعت۱۳ بنده و آقای شهردار با دادستان محترم شهرستان در سراوان جلسه ای داریم، با توجه به این موضوع و سقف جلسه، خواهشمندم بحث را جمع بندی و تصمیم نهایی را بگیریم.
12:16 به دلیل مشکلات حقوقی موجود پیش روی شورا، با ۸ رای مقرر شد مبلغ ۸۴۱ میلیون تومان به این تیم کمک مالی گردد. همچنین چنانچه مشکلات حقوقی تیم برطرف گردد باقیمانده مبلغ قرارداد شش میلیارد خرید پرداخت و تیم به مالکیت شهرداری رشت در می آید.
12:17 شهردار رشت وارد صحن شورا شد.
12:17 برخی از اعضاء شورا جلسه را ترک کردند،  جلسه از حد نصاب افتاد.
12:18 ختم جلسه توسط کاظمی اعلام شد.


پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
یک ایرانی
ما ایرانی جماعت عادت کردیم نخبگان خودمون رو سر ببریم ، بهشون انگ بزنیم ، تهمت و افترا بهشون ببندیم برای همین هم هست که پیشرفت لاک پشتی میکنیم دو تاقدم به جلو ، چهار قدم به عقب!!! مگر شهردار قبلی ابراهیم خلیلی تمامی مصوبات شوراء را مو به مو انجام نمی داد!؟ شورا باهاش چیکار کرد؟ حالا هم نوبت رسیده به این دکتر ثابت قدم بیچاره! برای خودمون متاسفم. همین 2 بیت وضع ماهارو مشخص میکنه: در حیرتم از مرام این مردم پست این طایفه ای زنده کش مرده پرست تا هست بکشندش به جفا تا نیست ببرندش سر دست
سه شنبه، 23 آذر 139511:59:16
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.