صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
82731
تاریخ انتشار:
۸ آبان ۹۵
چاپ
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:
اجتماعي

گيلان نو: 16 ميليارد در بودجه شهري رقم کمي نيست. بحث از چند ميليون و يا چند ده ميليون نيست. 16 ميليارد انحراف از بودجه براي يک پياده راه عددي نيست که بتوان به سادگي از کنار آن گذشت! تمام مردم رشت و به خصوص مردم سراوان حق دارند که بدانند علت اين انحراف از بودجه چه بوده است.

به گزارش گیلان نو، در خصوص پروژه پیاده راه سازی بافت مرکزی شهرداری رشت سخن بسیار رفته است. برخی این پیاده راه را مایه زیبایی و مدرنتیه شهر می دانند و عده ای هم آن را علت تغییر نمای شهر رشت به یک شهر بیایابی همچون یزد و عامل اصلی ترافیک فزاینده معابر می شمارند.

هدف از این گزارش هم واکاوی پیاده راه بافت مرکزی شهر رشت از منظر زیباشناختی و حتی نقش آن در تحول وضعیت ترافیکی و کاهش یا افزایش درآمد کسبه و به تبع آن تاثیرش بر اقتصاد شهر نیست. حتی نمی خواهیم از نبود سرپناه در این روزهای بارانی در این پیاده راه که شهردار رشت در اظهارنظری عجیب آن را به بزرگترین پروژه بازآفرینی کره خاکی تشبیه کرده بود، انتقاد کنیم.

پیاده راهی که بنا به اظهارات برخی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت قرار بود با بودجه 4 میلیارد تومانی و حداکثر با 25 درصد از انحراف از بودجه به اتمام برسد حالا با بودجه 20 میلیاردی هم هنوز دستخوش تغییرات می شود. پروژه ای که به قول معاون عمرانی استانداری تنها 40 درصد طرح اولیه آن اجرا شده است و همین اجرای 40 درصدی گویا انحراف از بودجه 16 میلیارد تومانی را به همراه داشته است!

قابل تامل آن که برخی نهادهای ذی ربط که سابقه درخشانی در جلوگیری از تخلفات احتمالی دارند، تاکنون و علی رغم اظهارنظرهای چند باره برخی از اعضای شورا مبنی بر این انحراف از بودجه میلیاردی و چشمگیر، اقدام به انتشار اطلاعیه ای ننموده اند تا نه حتما در تایید بلکه حداقل در تکذیب این اظهارات و تنویر افکار عمومی قدمی از یک نهاد نظارتی رسمی و مرتبط، قبرداشته شود.

واقعاً چه بر سر 16 میلیارد تومان آمده است؟ 16 میلیاردی که باز هم به استناد اظهارات برخی اعضای شورا با جابه جایی کدهای بودجه از جمله بودجه مربوط به ساماندهی لندفیل سراوان برای هزینه کرد در پیاده راه مهیا شده است!

حالا که مردم سراوان از بوی بد زباله ها به تنگ آمده اند، حالا که برخی اعضای شورا بارها در خصوص جابه جایی کد بودجه ها و اختصاص بودجه ساماندهی محل دفن زباله ها در سراوان به پروژه پیاده راه سازی گفته اند، حالا که برخی از شورانشینان از انحراف از بودجه 16 میلیاردی در پروژه پیاده راه سازی می گویند، حالا که معاون عمرانی استاندار پیاده راه فعلی را تحقق تنها 40 درصد از طرح اولیه می شمارد، نیازی به پاسخگویی به سوالات افکار عمومی احساس نمی شود؟

16 میلیارد در بودجه شهری رقم کمی نیست. بحث از چند میلیون و یا چند ده میلیون نیست. 16 میلیارد انحراف از بودجه برای یک پیاده راه عددی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت! تمام مردم رشت و به خصوص مردم سراوان حق دارند که بدانند علت این انحراف از بودجه چه بوده است. اگر هزینه کرد این پیاده راه 20 میلیارد بوده چرا بودجه پیشنهادی 4 میلیارد بوده است؟ اگر تمام 20 میلیارد در پیاده راه هزینه نشده پس یا ادعای برخی اعضای شورا مبنی بر هزینه 20 میلیاردی کذب است که می بایست با آنان برخورد شود و یا باید مشخص شود مابقی این بودجه در کجا و توسط کدام پیمانکاران هزینه شده است! البته نحوه انتخاب پیمانکاران هم محل بحث است!


پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.