صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
82372
تاریخ انتشار:
۱۵ تیر ۹۵
چاپ
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:
اجتماعي

اختصاصی/گیلان نو: رضا قوامی پور، مخترع گیلانی نسبت به یکی از برنامه های ماه عسل واکنش داد.

به گزارش گیلان نو، متن پیام به شرح ذیل است؛

 ‎با احترام و با عرض سلام و ادب خدمت عوامل محترم برنامه «ماه عسل» ؛ پیرو صحبت های انجام شده و پیام های منتشر شده، اینجانب رضا قوامی پور دانشجوی مهندسی برق الکترونیک ، مخترع برتر مسابقات جهانی اختراعات کشور سوئیس (ژنو ـ آوریل 2014) با کسب مدال نقره و دیپلم افتخار ، منتخب مسابقات روباتیک خوارزمی، مسابقات روبوکاپ آزاد ایران و دارنده مقام اول و دیپلم مسابقات طراحی و ساخت میکروماهواره سازمان فضایی ایران پس از تماشای قسمت 26 برنامه ماه عسل (دوازدهم تیرماه) که مخترع جوانی اهل ایذه را که دو سال بعد از اینجانب (2016) و با اختراعی مشابه در همان مسابقات حائز مقام شده بود، بر خود لازم دانستم تا برای آگاهی بیشتر، این مورد را به اطلاع عموم برسانم.

 اینجانب پس از بازگشت از کشور سوئیس و کسب افتخار برای کشور عزیزم ایران از بین 1000 شرکت کننده و 38 کشور جهان، انتظار این را داشتم حداقل یک تقدیر به صورت رسمی از ما انجام شود ، اما هیچ ارگان و هیچ شخصی حتی یک نگاه کوچک هم به نینداخت. ایده ها و طرح های مختلف ارائه دادم ، برای تولید به هرجا که میشد درخواست حمایت و جذب سرمایه گذار دادم اما همواره به در بسته خوردم. پس از کسب مدال از کشور سوئیس از کشورهای آمریکا برای شرکت در یک سخنرانی (دعوتنامه در پیوست) ، جشنواره اختراعات اسپانیا ، آلمان و کره جنوبی دعوت شدم اما برای شرکت در این رویدادها همواره با مشکلات مالی مواجه بوده و هیچ شخص یا ارگانی حاضر به حمایت نشد.

پیش از شروع برنامه ماه عسل و همچنین برنامه های دیگر، بسیار سعی کردم تا با عوامل برنامه های مختلف ارتباط برقرار نموده تا خواسته های خود را مطرح نمایم و مشکلاتی که در این مسیر وجود دارد را به اطلاع برسانم اما کماکان ناکام ماندم.

همه اینها ، تمام انگیزه و اراده ام را برای فعالیت هایی که در آینده داشتم از من گرفته و بسیار دلسرد شده ام. همه در گوشم میخوانند که باید مهاجرت کنی اما هرگز حاضر نشدم تا لحظه ای به آن فکر کن.

 برنامه دیشب ماه عسل این داغ و دغدغه را دوباره در دلم تازه کرد و روزهایی را به یاد آوردم که از خواب و خوراک خود میگذشتم و اشک و عصبانیت مادرم را تحمل میکردم، چشمهایم را ساعت ها پشت کامپیوتر در مرکز تحقیقات دانشگاه فدا نمودم، اما آخرش چه شد... این انتظار می رفت که احسان علی خانی و برنامه ماه عسل یا برنامه های مشابه حداقل روش بهتری برای کشف استعداد ها بر می گزیدند و ماهایی که در شهرستان هستیم و ایجاد ارتباط ضعیف تر هست حقمان پایمال نشود.

ما که پیش تر در مسابقات جهانی حائز مقام شدیم ، حمایت که نمی کنند هیچ ، حتی برای فعالیت های بعدی نیز نظیر ثبت شرکت دانش بنیان و شرکت در رویداد های بعدی سنگ اندازی هم میکنند. سخن برای گفتن بسیار است ، این تنها قسمتی از حرف هایی هست که مدت ها در دلم مانده بود و فکر میکردم شاید فرصتی بشود تا از طریق این برنامه ها به اطلاع برسانم اما اینبار هم قسمت نشد. به همین سبب تصمیم گرفتم مدال و دیپلم خود را بفروشم شاید دیگر با ندیدن آنها روی میز کارم، زندگی بهتر و آرامش بیشتری داشته باشم و اندکی از مشکلات مالی زندگی خود را رفع نمایم./ رضا قوامی پور


پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.