صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
51564
تاریخ انتشار:
۱۵ دی ۹۴
چاپ
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:
سياست

گیلان نو: ریاست فرماندار بر هیات های اجرایی انتخابات در هر شهرستان، می توانست تا حدود زیادی حکایت از تایید صلاحیت داوطلبان نزدیک به دولت را قابل پیش بینی سازد اما تایید صلاحیت فردی در یکی از شهرستان های غربی استان که سابقه خرید و فروش مواد مخدر را دارد، با هیچ عقل و منطقی جور در نمی آید!

به گزارش گیلان نو، خزر نوشت: تعدد ثبت نام کنندگان در انتخابات مجلس شورای اسلامی یک سو و حالا هم تایید صلاحیت تقریبا تمام کاندیداهای ثبت نام کننده از سوی دیگر، حکایت از آن دارد که گویا دست هایی سعی بر آن دارند تا شورای نگهبان را در روند تایید صلاحیت با فشار مضاعف روبرو کنند.

در حالی که چندی پیش آیت الله جنتی، دبیر شورای نگهبان از تعدد داوطلبان ورود به مجلس شورای اسلامی انتقاد کرده بود، جالا نگاهی اجمالی به کارنامه عملکرد هیات های اجرایی انتخابات در گیلان حکایت از آن دارد که بر طبق پیش بینی ها هیات نظارت انتخابات در گیلان کار سختی را در پیش دارد. 

ریاست فرماندار بر هیات های اجرایی انتخابات در هر شهرستان، می توانست تا حدود زیادی حکایت از تایید صلاحیت داوطلبان نزدیک به دولت را قابل پیش بینی سازد اما تایید صلاحیت فردی در یکی از شهرستان های غربی استان که سابقه خرید و فروش مواد مخدر را دارد، با هیچ عقل و منطقی جور در نمی آید!

در هر حال عملکرد هیات های اجرایی در استان می توانست بسیار بهتر از وضعیت موجود باشد و اندکی از فشار بر هیات نظارت بکاهد، چرا که مشخصا فردی که یک خبرنگار مذکر را تهدید به تعرض جنسی می نماید یا دیگری که عملا در فتنه 88 نقش داشته و مدتی را در بازداشت به سر می برده، صلاحیت لازم را برای ورود به مجلس شورای اسلامی ندارد.

هر چند توجه به گرایشات سیاسی دولت فعلی، طرز برخورد و ادبیات مقامات ارشد دولتی در برخورد با منتقدان و تلاش های محسوس در به دست گرفتن مجلس برای خلق وکیل الدوله های جدید، سبب می شود از هیات های اجرایی که تحت ریاست فرمانداران فعالیت می کنند، بیش از این انتظار نداشته باشیم اما امید است شورای محترم نگهبان و هیات های نظارت بتوانند علی رغم فشار کار فراوان، به بهترین نحو ممکن از عهده وظایف محوله برآیند.


پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.