صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
22195
تاریخ انتشار:
۵ آبان ۹۵
چاپ
0 نظر
چاپ
نام نویسنده
:
حسین خاکزاد

گیلان نو: با همه احترامی که برای رئیس فعلی شورا قائلم ام و شناختی که از وی دارم، احساس می کنم شخصیت کاظمی منزه از سیاست این روزهای آنانی است که بر پول های بادآورده بیت المال نشسته و به سبک و سیاق پادشاهان گذشته دهان مدح کنندگان وثناگویان را زر و سیم می گیرند.

شورای چهارم به واپسین روزهای عمر خود نزدیک می شود. شاید به همین دلیل است که وعده این روزهای اعضایی که سه سال فرصت خدمت داشته اند، ناخواسته همه رنگ و بوی تبلیغاتی می دهد! شورایی که از نخستین روزها با هجمه روبرو بود و بعدها خود به عنوان یک موجودیت مستقل در موارد گوناگون با حواشی فراوان روبرو شد.

این روزهای پایانی عمر شورای چهارم از منظر برخی شبیه به روزهای پایانی عمر دولت دهم است! دعا می کنند که زودتر تمام شود! به امید فردایی بهتر! به امید شورایی بهتر! شورایی که در آن یک برادر در صحن علنی فحاشی نکند و برادر دیگر به دنبال تهاتر میلیاردی نباشد. شورایی که در آن پسر دیپلمه استخدام نشود و حکم مشاوره نگیرد! شورایی که در آن پروژه ها به محل تدریس دانشگاه پسر روانه نشود! و از همه مهمتر شورایی که اگر شهردار دست نشانده شان پروژه ای را به جای 25 درصد انحراف از بودجه با 400 درصد انحراف از بودجه به پایان برد، توانایی به استیضاح کشاندن شهردار را داشته باشد نه آن که برخی از اعضا خود توسط شهردار مدیریت شوند!

تعاملات شورای چهارم با خبرنگاران در گذر زمان فراز و نشیب های فراوان داشته است. فراز و نشیب هایی که بارها نشان داده اگر قرار است آبی برای خبرنگاران و رسانه ها گرم شود نه از جانب شورا بلکه از محل شهرداری است. گویا شهرداری رشت به فاکتورهای ارسالی از طرف برخی رسانه ها به خوبی پاسخ می دهد. نمونه آن فاکتورها را هم قبلا منتشر کرده ایم!

تشکیل کارگروه خبرنگاران طرحی نو است که کاظمی در آخرین سال حضورش در شورای چهارم درانداخته است. نیت اش هم هر چه که بوده، بعید است منجر به نتیجه ای شود. نمونه مشابه آن تشکیل کارگروه رسانه در شهرداری رشت در زمان حضور خلیلی بر مسند شهرداری بوده که نگارنده حتی در یکی از جلسات آن شرکت کرد. کارگروهی که روز اول با دعوت از تمام رسانه ها همراه بود و سپس محدود به برخی رسانه ها شد! البته معیار انتخاب و یا ماندن آن برخی رسانه ها، در این کارگروه چه بود، باید نگاهی به سربرگ فاکتورهای انباشته شده بر روی میز مسئول روابط عمومی شهرداری رشت انداخت!

کارگروه خبرنگاران شورا هم بعید است به سرنوشت مشابه دچار نشود! چرا که برخی از آنانی که در ابتدا به عضویت این کارگروه درمی آیند، بعدها برای انتشار حتی اخبار همان کارگروه هم فاکتور روانه شورا می کنند! البته وقتی نشریه یکی از اعضای فعال در خانه مطبوعات هم دستی بر آتش صدور فاکتور برای ادارات رنگارنگ دارد، از سایرین چه انتظاری می رود؟! اصلا مگر می شود مثلا برای اداره ای فاکتور بفرستی و بعدها بتوانی نقدی بر شرح حال همان اداره بنویسی؟! 

خبرنگار باید آزاده باشد و قلمش آزاد. اگر خبرنگاری را شغل خود قلمداد کنی و از سر بیکاری راه خبرنگاری را در پیش بگیری نتیجه همانی می شود که حالا در برخی از رسانه ها به چشم می خورد! خبرنگاری باید علاقه ات باشد نه شغلت! تنها با این تفکر است که شکایت ها را به جان می خری! تخریب های ناجوانمردانه را تحمل می کنی! آخر خبرنگاری برایت عزیز است و سر نه که در راه عزیزان بود، بار گرانی است کشیدن به تن! 

فقط همان زمان است که برای چند ریال مقرری ماهیانه شروع به تعریف و تمجید از شهردار فلان منطقه نمی کنی یا یادداشت های همسر مسئول روابط عمومی فلان منطقه را برای گوشه چشمی کریمانه منتشر نمی کنی!

با همه احترامی که برای رئیس فعلی شورا قائلم ام و شناختی که از وی دارم، احساس می کنم شخصیت کاظمی منزه از سیاست این روزهای آنانی است که بر پول های بادآورده بیت المال نشسته و به سبک و سیاق پادشاهان گذشته دهان مدح کنندگان وثناگویان را زر و سیم می گیرند. 

هدف از این کارگروه اگر پرداخت پولی به رسانه های ثناگو است که هیچ ولی اگر واقعا هدف ایجاد کارگروهی برای شناساسیی و حل مشکلات مردم است لطفا گارگروه خبرنگاران آزاد و آزاده تشکیل دهید!

*حسین خاکزاد، مدیرمسئول پایگاه خبری تحلیلی خزرآنلاین

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.