صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
82861
تاریخ انتشار:
۱۷ آذر ۹۵
چاپ
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:
اجتماعي
بیانیه حزب میهن اسلامی خطاب به شورای شهر رشت، در آستانه طرح سئوال و استیضاح احتمالی شهردار رشت؛

گيلان نو: حزب ميهن اسلامي به دبير کلي دکتر رحيم اسلام پرست ، از فعالين سياسي استان ، در آستانه طرح سئوال و استيضاح احتمالي شهردار رشت بيانيه اي خطاب به شوراي شهر رشت نوشته است.

به گزارش گیلان نو، متن بیانیه به شرح ذیل است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

مگر عقد پیمان ملت با شما بر مدار خدمت و نوکری نبود ؟ مگر قرار نبود که از زمان انتخاب تا موعد انقضاء ، حلقه ی خدمتگزاری و خادمی را با کمال سلامت و صداقت بر گردن کنید ؟ پس چه شد که اینک کارنامه شما و مدیریت برخی مدیرانِ اجرایی شهرداری زبانزد عام و خاص در کوچه و بازار شده است ؟
قرار بود همه تصمیمات شورا و اجراییات شهرداری تامین کننده رفاه ، آسایش ، امنیت ، منفعت ، آبادانی ، زیبایی و شکوه شهر و در نهایت منافع جمعی مردم باشد ، پس چه شد که بزرگترین پروژه محوری و مرکزی شهر در طی دو سال اخیر با 300 درصد انحراف بودجه نقل محافل رسانه ای شده و در نزد شهروندان بعنوان سند تخلف دهان به دهان می شود ؟ پروژه ای پرطمطراق که در میدان مرکزی شهر ، چهار طرف شهر را مسدود کرده و کسبه و بازاریان شهر را به مذلت بی پایان نشانده و شریان حیاتی شهر را منقطع و طراوت و نشاط و سرزندگی آنرا به یکباره چنان در هم شکست که تو گویی در این مسیر چهارگانه خاک مرده پاشیده اند !

 آیا لیاقت مردم خوب ، صبور و نجیب رشت این بود که شما شوراییان ناظر بر عملکرد شهرداری باشید که با بودجه مصوب و تکلیفی 800 میلیارد تومانی ، تنها در یک پروژه انحراف بودجه 300 درصدی داشته باشد ؟
آیا اجرای پروژه « مسیر ویژه اتوبوس » با صرف هزینه های سنگین که درآمد آن از شیره ی جان مردم بعنوان عوارض و جرایم کمیسیونها اخذ گردیده و در نهایت آنرا تبدیل به گورستانی از آهنهای سرد نموده و موجب مسدودی خیابانهای اصلی و خاطره انگیز تاریخی رشت شده که نه موفق به تسهیل و تسریع حمل مسافر گشته و نه علاجی برای درد ترافیک این شهر بوده و خود نیز عامل موثر و مهمی در تشدید ترافیک شهر شده و کم رونقی بازار سنتی رشت را سبب گردیده ، عهد و پیمانی بوده که با مردم رشت داشتید !؟ 

می گویند و می شنویم ؛ پروژه زیرسازی و آسفالت شهر با مبلغ پیمان 46 میلیارد تومان در مناقصه ای تنها با یک پیشنهاد ، تعیین تکلیف شده است !؟
می گویند و می شنویم ؛ پروژه جمع آوری آبهای سطحی با مبلغ 63 میلیارد تومان و با داشتن مشکل اعتبار بودجه منعقد گردیده است !؟
می گویند و می شنویم ؛ قرارداد رفت و روب بزرگترین منطقه شهرداری رشت یعنی منطقه یک ، با پیمانکار غیربومی ، آن هم به پیشنهاد چهارم ، منعقد گردیده است !؟

آیا این ها صحت دارد؟

آیا شورا وظیفه نظارت بر هزینه کرد شهرداری را ندارد؟ آیا این موضوعات برای شما سوال برانگیز نبوده!؟ و هیچ حساسیتی در شما ایجاد ننموده است !؟
انعقاد قراردادهای تهاتری در پروژه های عمرانی و انتقال املاک مؤدیان بدهکار، نباید بستری برای برای هرگونه سوءاستفاده ی احتمالی اموال عمومی شهرداری فراهم نماید و باید فکری به حال آن شود تا در فردای نه چندان دور، یکبار دیگر دستی از آستین ناپاک بدر نیاید و خاطره تلخ شورای سوم را تکرار نکند.

آیا تعمق و تاملی نسبت به عزل و نصب و ابلاغ 3000 نفری شهردار برای دستگاهی که تنها 2100 نفر پرسنل دارد ، آنهم در فاصله کوتاه یکسال و اندی ، را شهروندان نباید از شما می دیدند !؟
آیا با بی تفاوتی خود، حیثیت کاری و معنوی کارکنان شهرداری را تضعیف نکرده اید؟ عزت ، سلامت و صداقت را در این گردباد هولناک به ثمن بخس فروخته اند، آیا رسم امانت داری این چنین بود !؟ این چه سیستم مدیریتی است که وابستگان ، آشنایان ، فامیل ها ، برادر زاده ها و قوم و خویش های شوراییان جهت تصاحب مقام و مسوولیت های بزرگ در یک کلانشهر معرفی می شوند و سکان هدایت آنرا به دست می گیرند و نتیجه آن می شود که در فضای رسانه ای می خوانیم در ششماهه اول سال بیش از 70 درصد بودجه درآمدی شهرداری تحقق نیافته است !؟

مدیریت بخش های مهم شهرداری این کلانشهر به افرادی سپرده می شود که سابقه خدمت مدیریتی آنها در سطوح مدیریت میانی حتی به دو یا سه سال هم نمی رسد به یکباره مدیریت حوزه های شهرداری را در کلانشهری عهده دار می شوند که بودجه ای آنرا خودتان به مبلغ 800 میلیارد تومان مصوب کردید !؟ این چه فهمی از مدیریت است که کسانی که سابقه چندین ساله مدیریت شهرداریهای دیگر را در استان داشتند و در این کلانشهر نیز در سطوح معاونت شهرداری بودند به یکباره در سطح کارشناس تنزل می یابند !؟ چرا این مدیریت کسانی را که سابقه سرپرستی شهرداری این کلانشهر را داشتند ، معاونت شهرداری را در گذشته عهده دار بودند ، بر نمی تابد !؟

این چه دردی است در نظام جمهوری اسلامی ایران که حقوق کارگران زحمتکش شهرداری و رفتگران سخت کوش آن چند ماه به چند ماه پرداخت نمی شود ؟ حقوقی که شاید از یک میلیون تومان هم تجاوز نمی کند ، در عوض حقوق شهردار و مدیران شهرداری به همراه پاداش های مختلف و حق الزحمه جلسات پی در پی و حق ماموریت ها بی دغدغه پرداخت می شود ؟ اگر منابع مالی نیست پس چرا برای مدیران و شهردار هست و اگر هست پس چرا برای زحمتکشان و رفتگران شهرداری نیست !؟ آیا مدیران در عدم تحقق درآمد و عدم کنترل هزینه و اولویت بندی آن قصور داشتند و کم کاری کردند یا رفتگران شهرداری !؟

چرا دیوار تبعیض و نابرابری و بی عدالتی در اجرای قانون در شهرداری ها چنان بلند شده است که اکنون فروریختنی نیست و فرو ریختن آن برای شهردار و شورای شهر غیرممکن شده است ؟
یک نفر در وسط شهر و آنهم در حریم رودخانه عمــارت!! می سازد ، ولی آیا برخورد قانونی با این موضوع صورت می گیرد؟ و تلاشی برای وصول مطالبات چند ده میلیارد تومانی در هنگامی که شهرداری برای پرداخت حقوق رفتگرانش و تامین اعتبار دفترچه بیمه پرسنل خود به جهت بدهی به بیمه مستاصل شده ، صورت می گیرد؟ اگر حریم رودخانه برای همه شهروندان عادی حریم است پس چرا برای فلان شخص یا فلان کانون قدرت حریم نیست؟ آیا پیمان مردم با شورا و شهرداری اینچنین بوده است !؟

اکنون به شورا و مدیریت شهرداری می گوییم ؛ ما را عهدی است با مردم . صدای انتقاد خود را بر عملکرد تان جاری کرده ایم . مردم نیز شما را دوباره قضاوت خواهند نمود . در انتظار آثار این قضاوت در افکار عمومی و اقبال دوباره بر خود باشید.


پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.