صفحه نخست | سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | ورزشی | تماس با ما | پیوندستان | درباره ما
محمدرضا قنبری
دکتر روهام قلیچی
داود مبارکی
ایمان رنجکش
حمید منصوری
صاحب مقصودی
بهنیا ثابت رفتار
کدخبر:
82752
تاریخ انتشار:
۱۶ آبان ۹۵
چاپ
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:
اجتماعي

گیلان نو: بدهی بیش از یک هزار میلیارد ریالی شهرداری کلانشهر رشت، ضرورت شفاف سازی مناقصات ، پیگیری جدی مشکلات در سراوان رشت و آلودگی رودخانه های زرجوب و گوهررود از جمله مهمترین موضوعاتی که صبح امروز (یکشنبه) در یکصد و شصت و چهارمین جلسه شورای اسلامی کلانشهر رشت بیان شد.

به گزارش گیلان نو، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی کلانشهر رشت در این جلسه گفت: شهرداری رشت بیش از یک هزار میلیارد ریال بدهکاری دارد.
امیرحسین علوی افزود: این بدهکاری شهرداری کلانشهر رشت از سال های گذشته باقیمانده است.
وی با بیان این که شهرداری رشت در اجرای مصوبات بنا به مشکلات تاخیر دارد، اظهار کرد: این تاخیر و تعلل بعد از دو سال قابل پذیرش نیست.
وی در ادامه با اشاره به تحقق یک هزار و ۷۴۰ میلیارد ریال از درآمدهای شهرداری رشت خاطرنشان کرد: منطقه یک تحقق درآمد منفی ۲۰ درصدی داشته که تا پایان سال بودجه را محقق می کند.
این عضو شورای اسلامی کلانشهر رشت با بیان اینکه منطقه دو در بخش تحقق درآمدها عقب است، اضافه کرد: منطقه سه به نسبت وضعیت حوزه خود برای تحقق درآمدها بهتر عمل کرده و منطقه چهار و پنج نیز بایستی در این بخش تلاش بیشتری داشته باشند.
وی با تاکید بر ضرورت توجه به موضوع تحقق درآمدها بیان کرد: نگاه اعضای شورای اسلامی کلانشهر رشت به حمایت و تشویق مدیرانی است که در مجموعه شهرداری برای تحقق درآمدها تلاش می کنند.
علوی در ادامه گزارش کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی کلانشهر رشت اظهار کرد: اعضای کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی ، در مدت بیش از سه سال از شورای چهارم، تلاش های زیادی برای تحقق برنامه ها انجام داده اند.
وی با اشاره به برگزاری جلسه ای با انجمن دفاتر کاریابی استان برای بهره مندی از ظرفیت های آنها در حوزه های اشتغالزایی تصریح کرد: طرح های آموزشی، ترویجی و کسب و کار کوچک در محلات و خانواده ها از برنامه هایی است که با همکاری بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و میراث فرهنگی اجرایی می شود.
علوی برگزاری جلسات اتاق خلاقیت در محلات رشت را از دیگر برنامه ها نام برد و خاطر نشان کرد: بررسی طرح الزام تهیه سند جامع گردشگری مبتنی بر ظرفیت های شهر خلاق و خوراک و تلفیقی با ظرفیت های سرمایه گذاری نیز در دست داریم.
* ضرورت شفاف سازی مناقصات شهرداری رشت
مجید رجبی ویسترودی یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی کلانشهر رشت در یکصد و شصت و چهارمین جلسه شورا بار دیگر بر ضرورت شفاف سازی مناقصات شهرداری رشت تاکید کرد.
وی افزود: طی چندین نامه از شهردار کلانشهر رشت خواستیم تا در رابطه با مناقصات و نحوه انجام کار گزارشات لازم را ارائه دهد اما تاکنون کاری در این رابطه انجام نشده است.
به گزارش ایرنا، وی اظهار کرد: من با شخص شهردار مخالفتی ندارم اما قانونگذار برای اعضای شورا وظایفی قائل شده که این خواسته ما نیز در راستای وظایف مان است.


پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
محمد
سلام شما کجا بودید که این عمل انجام شده جناب آقای نماینده مدافع حقوق شهروند
سه شنبه، 18 آبان 13959:45:37
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي گیلان نو مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.